Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gyógyteák lehetnek ártalmasa...

A gyógyteák lehetnek ártalmasak? Milyen formában célszerűbb bevinni a szervezetbe a kívánt hatóanyagot? Tabletta vagy tea?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tea jobb abban nincsenek tömörítőszerek...természetesen lehetnek ártalmasak is...például van gyógynövény ami bódítószert vagy akár nikotint tartalmaz...természetesen a gyógyteákra igaz mértékkel gyógyszer túladagolva méreg lehet...
2009. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van, amelyikből bármennyit ihatsz, van a melyikből max. egy csészével naponta, és csak 1-2 hétig.Egyiket minden nap ihatod, másikkal meg is tudod mérgezni magad.

Általában a tea barátságosabb, mint a tabletta, de ismerni kell. A tea természetes, a tablettánál nagyon pontosan lehet adagolni.

Tanácsot kell kérned orvostól, természetgyógyásztól, gyógyszerésztől. Ha egyszerűbb a kérdésed, gyógynövényes könyvben utánanézhetsz, vagy a nagynénid eligazít.

Írd le, milyen teára gondolsz!

Pl csipkebogyót egész életedben ihatod, és nagyon jó lesz, de orbáncfűt nem ihatsz, ha szoliba jársz.

Mondjuk a meténg meg egyenesen mérgező.

Én meg egész nap májteát ittam, és egész éjjel nem hunytam le a szemem.

Nevezd meg a növényt és a tablettát!

2009. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ginseng, ginko biloba és zöldtea. Energikusabb szeretnék lenni, meg mindig hidegek a végtagjaim. A jobb vérkeringés miatt szedném vagy innám!Teát vettem már, rá van irva, h 1-2 csésze naponta. De semmi hatása, ezért gondoltam arra h. tablettás kiszerelés is van, amit reklámoznak. (Ginko biloba) Hogy ez lehet jobb...
2009. márc. 22. 12:27
 4/5 anonim válasza:
a gyógynövényekben olyan anyagok vannak, amiket a gyógyszergyártásban is használnak, csak kisebb koncentrátumban tartalmazzák ezeket, így tehát pl. ha magasvérnyomásod van és olyan gyógyteát iszol, ami vérnyomásemelő, akkor az nem fog jót tenni! Vagy pl. hasmenésed van és hashajtó teát iszol :) Szóval összevissza nem lehet csak úgy iszogatni, mint az üdítőket :)
2009. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Attól is lehetnek hidegek a végtagjaid, hogy magas a vérnyomásod! Ezt mindenképpen ellenőriztesd, mielőtt élénkítő teákkal esetleg csak rontanál a helyzeten! A magas vérnyomás egyik jellegzetes jele pl. a hideg végtagok, ellentétben azzal, ahogy gondolnánk.
2009. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!