Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nyálkásít a tej? Ha...

Miért nyálkásít a tej? Ha tejtermékeket fogyasztok úgy érzem, hogy egy gombóc van a torkomban és folyton krohácsolok, h feljöjjön. Ez okozhat vmi komolyabb gondot?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, h ennek pontosan mi az oka? Hogy kerül oda a tejtől a váladék? Olyat is hallottam már, h a váladék bevonja a garatot és véd a kórokozók ellen, de, h semmi problémát nem okoz. :S De közben az orrom is mindig be van száradva, olyan nehezen veszem az orromon a levegőt. Nem tudom lehet-e köze a tejnek ehhez.
2011. szept. 6. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orrod szárazságának nincs köze a tejhez. Inkább allergiás tünetek miatt érzed dugultnak az orrodat. Pl most itt a parlagfű szezon. Káros hatása a tejnek nincsen. A gyomor nyálkahártya védelmére is konkrétan jó, ahogy írtad is a váladéklerakódó hatását.
2011. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kút ***** válasza:
100%
Azért mert a tej az a csecsemő emlősnek való nem annak aki már szilárd táplálékon él. Jah és akkor is csak a saját fajtán belül:)
2011. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tej márkájától, és attól függ milyen körülmények között készítik a tejet. Mert már nekem is volt olyan, hogy a tej, mintha pillés lenne, kicsit váladékos.
2013. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!