Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktóz intolerancia a...

A laktóz intolerancia a belgyógyászaton belül melyik szakrendeléshez tartozik? És hogyan mutatható ki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én gasztroenterológusnál voltam,és egy 3órás vizsgálat volt.15percenként kellett innom(olyan volt mint egy cukros tej),közben bele kellett fújni egy olyasmibe mint amibe az aszmások fújjnak amikor nem kapnak levegőt.Nem tudom érthetőbben leírni,szóval ha nem jön rád a fo*hatnék akkor nem vagy az,én 2óra elteltével már le sem tudtam szállni a wc-ről:-(...estére meg már nagyon rosszul voltam.Nekem elég erős a laktózérzékenységem.
2011. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huh, köszi az infót! Nekem azért nem ilyen durva, de lehet hogy csak később durvul el így. Azért akarom megvizsgáltatni magam.
2011. jún. 17. 16:56
 3/4 anonim válasza:
Feltétlenül menj el gasztroenterológushoz, annyira azért nem durva egy ilyen vizsgálat, persze nem jó, ha egy napig f.sol, de azért kibírható, és utána sokat nyersz rajta. Az eredményétől pedig ne félj, a laktózmentes diéta abszolút elviselhető, sőt, ha enyhébb fajta intoleranciád van, akkor elég hamar átállhatsz arra is, hogy néha rágótablettával (ami tartalmazza a laktóz bontásához szükséges enzimet) fogyasztasz laktózt, bár nem tudom, mennyibe kerül a gyógyszer.
2011. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Genetikai teszttel simán kimutatható, viszont csak magáncég végzi, 5000 forint körül van. Nyál vagy vérmintából történik a kimutatás.
2013. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!