Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöld tea-orbáncfű-cickafarkfű...

Zöld tea-orbáncfű-cickafarkfű teakeverékből főzött tea fogyasztása okozhat alacsony vérnyomást-szédülést?

Figyelt kérdés

Egy pár napja napi másfél liter fent említett teakeveréket iszok. Tegnapelőtt nagyon szédültem, alacsony volt a vérnyomásom. Tegnap nem ittam teát, nem szédültem, de olyan világvége hangulatom volt, nem érdekelt semmi. Ma újra főztem teát és megint szédülök.


Lehet összefüggés vagy véletlen??


2011. jún. 23. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
az orbáncfűnek elég komoly nyugtató hatása van...
2011. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudom, azért (is) iszom. És ez viszi így le a vérnyomásomat??
2011. jún. 23. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Másfél litert egyikből sem jó meginni. Főleg nem ilyen hirtelen elkezdve.


A gyógyteák napi adagja egy-két csésze, vagyis 1-2-szer két deci. Ráadásul a zöld teával keverve elképzelhető, hogy így összezilálta a vérnyomásod/közérzeted.


Mire szeretnél gyógyteát inni? Van konkrét panasz?

2011. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Zöld tea:fogyás elősegítése

Cickafarkfű:menstruációs panaszok,alhasi görcsök

Orbáncfű:nyugtalanság,idegeskedés


Ok, akkor csökkentem az adagot, köszi szépen!!

2011. jún. 23. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

És szerintem ne mixeld őket.


Zöld teát fogyassz reggel, mert a szervezet délelőtt, reggel tisztul a leghatékonyabban, no meg a zöld tea élénkít is, tehát este nem túl jó.


Orbáncfüvet viszont tisztán idd, este, esetleg citromfűvel és/vagy levendulával keverve, ezek mind jól hatnak.


Cickafarkot pásztortáskával érdemes keverni, hogy hatékonyabb legyen, de ezt elég a menstruáció körüli időszakban, mondjuk előtte pár nappal, és alatta inni. A pásztortáska a vérzés mennyiségét is csökkenteni fogja, szóval rövidebb ideig fog tartani a mensi. (Legalábbis nálam sikerült az egy hetet lenyomni vele 4-5 napra. :))

2011. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!