Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Crohn betegek! Diétás időszak...

Crohn betegek! Diétás időszak után ha elkezdetek tejet inni nektek is előfordul hogy kis piros kiütések jelennek meg? Lentebb folyt.

Figyelt kérdés
Legalábbis a tejre gyanakszom, általában az étrendem mondjuk kenyér, zsemle, vaj, sovány felvágott, most újra tej is egy-egy pohárral. Ezért inkább a tejre gyanakszom, mert a kórházban is adtak kenyeret, kórház után is ettem, és csak mostanában jött elő. Másnál volt már ilyen kiütéses időszak? egy pár piros pötty... vagy lehet a szteroid is közrejátszik?
2011. szept. 27. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Folyékony tejet nem ajánlunk szakmailag még nyugalmi időszakban sem.
2011. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:S pedig a dietetikus azt mondta hogy ha már jól leszek akkor már nyugodtan -.- hát igyekszem akkor megválni tőle, pedig nagyon szeretem...
2011. szept. 27. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:

én ugyan nem Crohn beteg vagyok, hanem cholitis ulcerosás, de én mióta megtudtam, nem iszom egyáltalán tejet, a tejtermékekkel is nagyon óvatosan bánok, és lekopogom, évek óta nem volt nagyobb hullámvölgyem.

Már kenyeret sem nagyon eszem, legfeljebb gluténmenteset, vagy puffasztott dolgokat. Nyers zöldség, gyümölcs sem annyira jó ezeknél a betegségeknél. jobbulást :D

2011. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Hát akkor viszlát tejecske... inkább lemondok róla, mint hogy folytassam az általa okozott szenvedést
2011. szept. 28. 10:01
 5/5 anonim válasza:

Szia

Én 5éve vagyok Crohn-beteg. Miután megvizsgáltak anno és megkaptam a gyógyszereket nekem is azt mondta a dietetikus, hogy nyugodtan igyak tejet, miután jobban leszek. Aztán erre nagyon ráfáztam, mert újra és újra jött a szteroid gyógyszer :S

Az orvosokra hallgass mindig ne az ilyen okoskákra, de tisztelet a kivételnek :)

A piros pöttyök esetleg gyógyszertől is lehet szteroidtól vagy az imurantól ha esetleg azt szedsz, de a tejtől is előfordulhat.

Kérlek ne igyál tejet mert előbb utóbb megunja a bélrendszered és nagyon fellángol a betegséged > saját tapasztalat sajnos

Minden jót :)

2012. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!