Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kakaó fogyasztásomnak van...

A kakaó fogyasztásomnak van valami jótékony hatása?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy évek óta napi 3-4 bögre kakaót biztosan megiszom. Nyílván nem fontos, hogy hogyan készítem el, de azért leírom, mert miért is ne :D


szóval teli bögre tejbe (hidegbe, mert nem szeretem melegen) 4-5-6 kiskanállal rakok, púposan. (Csakis Nesquick) a kakaóm erősen sötétbarna színű lesz.


Arra lennék kíváncsi, van -e ennek valami jótékony hatása? én nyílvánvalóan az íze miatt iszom ennyit...

De belegondolva ez elég sok fehérjét is jelent...nem tudom, van e köze hozzá, de a fogaimmal sosem volt baj, tökéletesek, lyukmentesek...


2011. júl. 21. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem házi tejbe teszed a kakaóport, akkor semmi pozitív hatása nincs, ellenben rengeteg cukrot és ízfokozót viszel be vele, az ilyen instant kakaók az ízükön kívül nem jók semmire...

Igyál inkább magas kakaó és kakaóvaj-tartalmú, natúr, ízesítetlen kakaóporral készültet (forralni kell 1-2 percig, és nem lesz por íze), és tegyél hozzá mézet. És ne napi 3-4 bögrét, 1-2 is elég.

2011. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
persze, jobb kedved lesz tőle, hiszen a kakaó boldogsághormont tartalmaz.
2011. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de a "Nesquick" tejjel kombó semmilyen jótékony hatással nem rendelkezik. (Inkább ellenkezőleg, csak egy édesség)
2011. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1 deci tejben kb 3.5 g fehérje van, ami nem valami sok, nekem pl napi 100g fehérjét kell(ene) bevinnem naponta (85kg, fiú vagyok), szóval nem vagy előrébb jelentősen.


Cserébe viszont beviszel 9-17 g zsírt (3-4x 3dl-es bögre, 1-1.5-ös tej), ami a napi ajánlott zsírbevitel közel fele, valamint egy nagycsomó rossz minőségű szénhidrátot (cukrot), ami a hajlamosaknál hízáshoz vezet és vércukor ingadozáshoz (hamar megéhezés, falási "rohamok") -> illetve a cukorbetegség kockázata is fokozott hosszabb távon.


Nem térek ki az egyéb ízfokozókra és tartósítószerekre, mert nem értek hozzájuk, de gondolom arról is lehetne írni 2 bővített mondatot.


A keserű kakaóporról terjednek olyan infók, hogy egészségvédő hatása lenne, ahogy nézem a kísérletek nem túl hitelesek, ebből az adalékból viszont a Nesquik kakaó-keverék szinte semmit sem tartalmaz.


Alternatívák: gyümölcslé? Sajnos az sem kalóriaszegényebb jelentősen, de gondolom a 100%-os az egészségesebb (a cukrozott tuti nem!).

Teákat tudom ajánlani, kiegyensúlyozott étrend mellett, cukor nélkül 0 kalóriát tartalmaznak.


Remélem segítettem.

2013. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!