Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiütések energiaitaltól....

Kiütések energiaitaltól. Melyik összetevő lehet a bűnös?

Figyelt kérdés

20 éves elmúltam és még mindig vannak pattanásaim. Észrevettem, hogy ha huzamosabb ideig figyelek a táplálkozásomra és nem eszek "mű-kajákat" teljesen szép a bőröm.


De amint megiszok egy energiaitalt azonnal égő, fájdalmas pattanások jelennek meg az arcomon. Kb. fél-egy órával a fogyasztás után.


Pár nap diéta után eltűnnek. (diéta alatt értsd: semmi adalékos kaja, csak hús, zöldség, zabkása, akár még zsíros kenyér is, a lényeg hogy adalékokkal ne legyen tele)


Más ételeknél is előfordul, de nem tudom határozottan kiszűrni melyik összetevő miatt van ez.


Van valami ötletetek? Ha tudnám melyik adalék vagy más összetevő okozza a pöttyöket akkor azt minden élelmiszerben kerülném.


2011. júl. 23. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartósítószer allergia.


Benzoát stb. Esetleg édesítőszer, de az nagyon ritka.

2011. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

allergiavizsgálat;)


de hidd el, hogy hosszú távon jobban jársz a kis diétáddal :)

2011. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Allergiavizsgálat nem segít. Egyszer semmire sem jelzett, másodszor sok mindenre. Ráadásul ilyen adalékok nem is voltak benne.

Szerintem nem túl megbízható, ha egyszer jelez máskor nem.

2011. júl. 23. 21:58
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, hogy diéta, de nem kerülhetek minden kaját, főként hogy nem folyton a kaja körül forog a világom. Mi van ha nincs más csak műkaja?


Szombat hajnalban buli után pl. csak meki van, vagy utazás közben ha megállsz egy benzinkúton ott is elég korlátozott a "tiszta-kaja" választék.


Jó volna tudni mit kell konkrétan kerülnöm. :(

2011. júl. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!