Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok enni? Mi...

Miért nem tudok enni? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Egy éve tart már ez nálam, tavaly nyáron kezdődött, hasmenéssel hányingerrel...azóta mindig fáj a hasam,puffadok, étvágytalan vagyok,hányingerem van...már több mint 10 kilót fogytam úgy nézek ki mint egy szellem:S Tönkrement az életem, a párkapcsolatom emiatt...és nem értem mitől lehet?? A gasztroenterológián sz@nak rám, folyton szabadságon vannak és sorra sem kerülök soha...van hogy napokig nem tudok enni, fura szomjúságérzetem van,(mintha tele lennék fűrészporral)émelygek, egyáltalán nem kívánok enni, soha sem vagyok éhes.Ha eszek, akkor olyan teltségérzet jön rám, meg gyomorfájás, émelygés..sokszor bélgörcs, hasmenés.De legtöbbször székrekedésem van.Nagyon elegem van már...még csak 19 éves vagyok:( Miért történik ez?

Egyébként anyukám állítólag lisztérzékeny, házi tesztet csinált ami pozitív lett. Nekem a házi teszt és az orvosi teszt is negatív. Nagyon el vagyok már keseredve. Valakinek volt már hasonló? Lehetek lisztérzékeny?


2011. júl. 28. 18:10
1 2
 1/16 sine.lacrimna ***** válasza:

egy év alatt sem jutottál be a gastroenterológiára?

A háziorvos nem küldött vérvételre?Ultrahangra?

2011. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De küldött, volt hasi ultrahang vagy 3x, vérvétel is sokszor, de semmi különösebb eltérés nem volt. A gasztro-n pedig semmit nem haladtak a vizsgálataim szinte, az ultrahangon meg a lisztérzékenységi vérvételen kívül. :S
2011. júl. 28. 18:17
 3/16 anonim ***** válasza:

Naná, hogy lehetsz! Nem lesz mindenkinek pozitív a tesztje...

Próbáld ki a paleo diétát.

2011. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Már szalagtűzőm előtt csináltam h 2 hétig nem ettem sem tejeset sem gluténosat...akkor meg oylan rosszul lettem, h a mentő vitt el...

Van vmi más, aminek ilyen tünetei lehetnek?

2011. júl. 29. 08:50
 5/16 anonim ***** válasza:

Keress egy magánorvost, aki foglalkozik veled.

Amúgy mit ettél akkor, hogy ilyen rosszul lettél tőle??

2011. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A magánorvossal annyi a gond, hogy iszonyú sok pénzbe kerül...és nekünk arra nem telik, még akkor sem, ha az életem múlik rajta. Nem vagyok olyan fontos azért édesanyukámnak:)

Teljesen glutén-és laktóz mentesen étkeztem. Ittam szójatejes cikóriakávét, gluténmentes kenyeret, néha egy kis gyümölcsöt (alma, banán, körte), főtt krumplit magában, vagy glutén-és laktózmentes virslivel...mást nem nagyon bírtam, mert a tüneteim egy cseppet sem enyhültek. :S

2011. júl. 29. 10:12
 7/16 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1111..

Régebben ezt a kérdést is én tettem fel, azt hittem hogy javulni fogok, de nem...:(

2011. júl. 29. 10:27
 8/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amiket írtál nem épp a paleo diétába illő dolgok... sem a szója, sem a krumpli, sem a virsli. Ezektől nem sok javulást várhatsz. :(
2011. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban paleo diétázni, meg ilyenek, csak szeretném megtudni volt-e már másnak is hasonló baja, milyen betegség lehetséges a lisztérzékenységen kívül.
2011. júl. 29. 12:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként próbálkozhatsz borsmenta, cickafarkfű teával, amikor rosszul vagy. Nekem ezek jót tettek mindig az emésztésemnek. Valószínűleg jót tenne az is, ha szednél pro- és prebiotikumokat.
2011. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!