Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok enni? Mi...

Miért nem tudok enni? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Egy éve tart már ez nálam, tavaly nyáron kezdődött, hasmenéssel hányingerrel...azóta mindig fáj a hasam,puffadok, étvágytalan vagyok,hányingerem van...már több mint 10 kilót fogytam úgy nézek ki mint egy szellem:S Tönkrement az életem, a párkapcsolatom emiatt...és nem értem mitől lehet?? A gasztroenterológián sz@nak rám, folyton szabadságon vannak és sorra sem kerülök soha...van hogy napokig nem tudok enni, fura szomjúságérzetem van,(mintha tele lennék fűrészporral)émelygek, egyáltalán nem kívánok enni, soha sem vagyok éhes.Ha eszek, akkor olyan teltségérzet jön rám, meg gyomorfájás, émelygés..sokszor bélgörcs, hasmenés.De legtöbbször székrekedésem van.Nagyon elegem van már...még csak 19 éves vagyok:( Miért történik ez?

Egyébként anyukám állítólag lisztérzékeny, házi tesztet csinált ami pozitív lett. Nekem a házi teszt és az orvosi teszt is negatív. Nagyon el vagyok már keseredve. Valakinek volt már hasonló? Lehetek lisztérzékeny?


2011. júl. 28. 18:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Már mindent kipróbáltam, mindenféle gyógyteát, probiotikumokat, aloe-vera italt, vitaminokat, gyógynövény készítményeket...

Egyedül a Pearls nevű prrobiotikum, meg a svédcsepp használ egy picit, de nemsokat csak valamennyit mintha..de a Pearls már el is fogyott és megint nem lesz rá pénz hogy vegyek szóval :(

2011. júl. 29. 12:12
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem csak a lisztre lehetsz érzékeny, létezik fruktóz, laktóz, keményítô intolarencia is (puffadás, hasmenés) vagy egyéb ételallergia. Ezekre is kéne kivizsgálás (terheléses vérvétel).

A hasmenés és a vérképbôl látható gyulladás utalhat még chron-ra vagy colitisre, amit csak tükrözéssel lehet rendesen kimutatni (fájdalom az érintett bélszakaszon, fôleg székelés után ill. mikor áthalad ott a kaja, ezen felül súlyosabb esetben nyálkás, véres széklet, de nem feltétlen, ultrahang nem mutatja ki).

Ha fentiek negatívak, lehet lelki eredetû is, nézz utána az IBS-nek.


Egy paleo-szerû diéta egyébként nem hülyeség, próbáld ki, hogy fôleg (nem zsíros, nem fûszeres) sült húst, halat eszel és nem túl rostos-magos zöldségeket (pl. tökfélék) és max. rizst. Ez mindegyik fenti verziót lefedi.


Kerüld a lisztet, magas keményítô (banán, krumpli) és cukor (csokoládé) tartalmú ételeket , magos-héjas gyümölcsöket, gyümölcs-leveket, tejet, tejtermékeket é s mesterséges adalékokat (pl. levesporok, rágó) is.


Ha gyulladás van a beleidben, nagyon jó rá citromfû ill. a körömvirág tea. És igyál sok folyadékot - napi 3-4 litert - ill. szedj multivitamint, C-vitamint fôleg (500mg). Egyél sokszor (5-6x) keveset és rágj nagyon rendesen. Görcsre ajánlom a Buscopan nevû görcsoldót. Illetve bélflóra-pótlás havonta 1 hétig (nekem a Protexin vált be, a Normaflore nem).



És természetesen menj másik orvoshoz, kérj beutalót egy másik gasztro-enterológiára.



--- Nekem colitisem lett 16 évesen, majd keményítô-intolarencia is. Hasonlóak voltak a tüneteim. Sokáig tartott, mire rendes orvost találtunk és végre a megfelelô gyógyszert kaptam, de addigra nagyon leromlott az állapotom. Ám minden jó, ha vége jó, kb. 10 év alatt szép lassan sikerült kilábalnom ezekbôl, elhagyni a gyógyszereket (sôt gyereket is tudtam vállalni).

A diéta és a gyógyteák tényleg nagyon sokat segítenek, nem szabad lebecsülni ôket. Na meg a támogató környezet, akik nem "hisztinek" fogják fel azt, hogy az ember tényleg napi szinten rosszul van, és így még bûntudata is lesz tôle, hogy ô nem jó semmire...


Persze nem biztos, hogy neked ugyanez a bajod, mindenképp járj utána, ne hagyd lezárni magad.

2011. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az emésztési zavarokat a nem elegendő gyomorsav is okozhatja. Ha gyomorégésed nincs, de étkezés után rendszeresen fáj a gyomrond, hasad felfúvódik, böfögsz v szellentesz, lehet h ez a gond.

Erre ajánlott megoldűs 500 mg betain-hidrokloridot és 100 mg pepszint tartalmazó táplálékkiegészítő használata, egy hónapon keresztül minden étkezés után. (elkezdés előtt érdemes megvizsgálni nincs-e fekélyed, mert a betain súlyosbíthatja...)


A gyógytea pedig tényleg hasznos tud lenni, ajánlottak: kamilla, gyömbér, vörösszilfa, orvosi ziliz, réti legyezőfű vagy édeskömény. (kombinálni lehet őket ahogy akarod :D)

Az édeskömény elvileg a legjobb. Étkezés után AZONNAL ^^ fogyaszd.


Plusz ha kávézol, emésztési problémák esetén érdemes róla leszokni. (meg amúgy alapból is, de így méginkább :DD)

2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, az IBSről már olvastam, keményítő-intoleranciáról viszont még soha nem hallottam. Hát remélem colitisem nincs, tejtermékeket meg nem fogyasztok egyáltalán, kávézni sem kávézok. Ha valakinek vannak még ötletei, hasonló tünetei, nagyon várok minden tanácsot, hozzászólást!
2011. júl. 31. 14:20
 15/16 kittisjimin ***** válasza:
szia!! jobban vagy már?
2022. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 papanicolaou válasza:
Szia! Kiderült, hogy mi volt a probléma? Megoldódott? Jól vagy?
2023. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!