Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fogyókúrám okozhatja ezeket...

A fogyókúrám okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Eléggé lecsökkentettem a bevitt kajamennyiséget.

Mostanában pedig egész nap csak aludnék, egyszerűen nem tudom kipihenni magam. Szinte minden éjszaka felkelek arra hogy hányingerem van (kétszer hánytam is egy keveset) és iszonyatosan fáj a gyomrom. Ez sajnos még a nap első felében is velem van (hasfájás).

Utólag belátom, hogy elég buta voltam, hogy szinte koplaltam, és arra gyanakszom ez okozhatja.


2011. aug. 1. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
valószínűleg az okozza
2011. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fogyókúra nem okoz hányást (kivéve a bulímia, de az más tészta), de ha a legyengült szervezeteddel összeszedtél valamit, az igen. Esetleg a koplalás okozott valami gyomorbajt, az is lehet, pl reflux? Irány a doki.
2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

jaj elnézést látom van fogyókúra téma is, oda kellett volna menjen..

de azért itt is várom a véleményeteket

2011. aug. 1. 10:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Mikor összevesztünk a párommal kb 1 hónapig voltunk se veled se nélküled, minden reggel hányingerrel ébredtem. Ez azért volt mert nagyon keveset ettem. Sokszor rám jött az öklendezés is. Nincs mit tenni többet kell enni. Én tudom milyen szar érzés.
2011. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De igen okoz hányingert, öklendezést a koplalás.
2011. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem okoz hányást a kevés kaja. Én is sokat koplaltam, és ez volt az egyik legrosszabb mellékhatása.
2011. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A bulémia nem okoz, hanem a hányást szándékosan csinálja. Hánytatja magát.
2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Smartguy86 ***** válasza:

Koplalással nem lehet fogyni! Az anyagcserefolyamatok lelassulnak, a kezdeti fogyás megáll majd és a kúra végén a lassú anyagcserével a több kaja hipp-hopp zsírba fog lerakódni, többet hízol vissza, mint amennyi volt...


Arról nem beszélve, hogy megterheli az emésztőrendszeredet, beteges leszel és fáradt (amit írsz is)..


Fogyás = Kicsit kevesebb kaja + sok sport!

Kalóriadeficit kell! De ezt csak úgy lehet, hogy az addig kajád alá max 500 kcal-al mész!!!

2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na igen, hánytam, de mivel nem nagyon volt mit ugye..nagyon keveset, de attól is megnyugodott valamennyit a gyomrom és akkor már tudtam aludni.


Egyébként nem tipikus értelemben koplalok én, hanem kihagyom a reggelit, ebédre eszek valamennyit, aztán vacsira egy alma. Nem szándékosan kezdtem, de mikor láttam hogy fogyok tőle... így megesik, hogy az "esti" öt órás almám után másnap egyig nem eszem semmit.

2011. aug. 1. 10:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Velem ugyan nem történt ilyen, de a párommal igen. Már több éve vagyunk együtt, és tavaly szeptemberbe, kb 2 hétig távol voltam tőle, családi okok miatt, és csak interneten meg telefonon beszéltünk esténként. Párom ki találta hogy kicsit fogyni szeretne, mondtam oké, bár nem lett volna miből fogyni na de ez minden. Ő ezt persze úgy képzelte el hogy egész napos koplalás és csak nagyon keveset eszik, hát igen meg is volt a maga baja, állandóan fáradt volt, éjszakánként aludni sem bírt, csak kávézott állandóan, a vércukra drasztikusan le ment a béka segge alá. Amikor haza mentem akkor rettenetesen rosszul nézett ki, hányást is okozott neki mert az a totál diétás kaja amit be vitt cukor meg minimális kalória amit evett az ki is jött belőle. Persze amint bejött a szobába azonnal elájult és mondta hogy ne aggódjak mert már többször volt ilyen. Persze egyből bevágtam a kocsiba bevittem ügyeletre, és az orvos megparancsolta hogy egyen rendszeresen de változatosan és minimális cukor mennyiséget azért vigyen be a szervezetébe. Tehát igen ez ezért van veled. Párom az 2-3 nap után teljesen rendbe jött szerencsére, de legalább ennyivel megúszta. Kedves kérdező, ez amit leírtam legyen egy példa neked hogy megfontoltan csináld a fogyókúrádat, de javaslom hogy menjél el dokihoz azért a biztonság kedvéért.
2011. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!