Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztést segítő módszer?

Emésztést segítő módszer?

Figyelt kérdés

Pár napra legjobb barátnőmékhez megyek nyaralni. Eredetileg én igen keveset eszem (reggelire reggelizőpehely sok tejjel, délelőtt/délben péksüti, ebédre néha szendvics, este pedig változó, igyekszem egészségesen ill. kis adagokban enni). Ez így nekem nyáron tökéletesen megfelel, de barátnőméknél megvan a napi ötszöri étkezés, ebből 3 persze nagy, és későn is esznek vacsorát. "Sajnos" anyukája ínycsiklandóan főz, és mivel ez a nyaralásom, nem is akarom megtagadni a kaját, plusz megsérteni sem akarok senkit, és nagyon jó szívvel is kínálnak mindig, mindenből.

Tavaly mikor náluk voltam napokig szinte szenvedtem a felfúvódástól, az emésztésem, anyagcserém teljesen lelassult, hiába ettem keveset, megterhelő volt gondolom a gyomromnak (gyakori ásványvíz-bevitellel és valamilyen puffadás elleni gyógyszerrel az utolsó napokra helyrejöttem, utána való hetekben fogytam vagy 5 kilót...)

Most gyógyszert is szedek, amiatt nem merem halálra enni magam, de mégis jó lenne ha tudnátok valami módszert, gyógyszert, hasonlót. Hetente kb 2x iszok Herbária salaktalanítót, de nem akarok azzal ott pepecselni (nem filteres, de ez jött be a legjobban).

Előre is köszönöm!


2011. aug. 3. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált:

Mentachol csepp(bioboltokban kapható) Svédkeserű, édeskömény tea. Esetleg Mezym (bár nekem ez nem jött be igazán).

2011. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!