Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi élesztőt tanácsos...

Mennyi élesztőt tanácsos fogyasztani és hányszor?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az élesztőben rengeteg szükséges vitamint tartalmaz, de azt is, hogy a túlzott fogyasztása nem ajánlott, merthogy elszaporodhatnak valami gombák...
2011. aug. 29. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel:)
2011. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pontos választ nem tudom, de nekem mesélte mamám anno., hogy régen ők pattanások ellen fogyasztották fiatalkorukba, és akkor is csak egy borsszemnyit ettek belőle minden reggel. Gondolom így ők is bevitték azokat a bizonyos vitaminokat ennyi mennyiséggel is. Nem akarok hülyeséget mondani, remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Semmilyen gombát nem kapsz az élesztőtől. nyugodtan eheted. Nagyon egészséges, ráadásul olcsó is. Ahogy a boltban árulják, felet nyugodtan megehetsz belőle. Igen jó D vitaminforrás. És még az íze sem kellemetlen. Mindég frisset vegyél.
2011. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem olyan gombákra gondoltam, hanem valamilyen gombák a szervezetben, amelyek általában hasznosak, de ha túlszaporodnak, akkor károsíthatják az emésztőrendszert.

De nagyon szépen köszönöm! (:

2011. szept. 13. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez valóban így van, ahogy írod, de ennek semmi köze az élesztőhöz. Egyébként ez is úgy van, mint minden szer, amit terápiának használsz: kevéssel kezdeni, hogy hozzászokjon a szervezet, és aztán fogyasztani többet.

2011. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!