Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evés után lehet gyümölcsöt...

Evés után lehet gyümölcsöt enni? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

most pl szőlőt ettem utána, de általában banánt szoktam.


van ahol azt olvastam,hogy nem jó ha étkezés után rögtön gyümölcsöt eszünk, de máshol meg azt írják, hogy

egyáltalán nem baj...


most akkor mi az igazság?


2011. szept. 10. 16:05
 1/6 skarma ***** válasza:
100%

elvileg étkezés előtt SEM szabadna gyümölcsöt enni, mert összeerjed a kajával a gyomorban.

De a cukros gyümölcslé ezt önmagában is megteszi.

2011. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ajánlatos evés után, mert a főtt étel lassabban emésztődik meg, ezért amikor ráesszük a gyümölcsöt, az nem tud tovább haladni a belekben, és megrohad, bélgázok alakulnak ki, bélpuffadás, és a tápanyag sem tud jól felszívódni.
2011. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal azért nem jó, mert az étellel együtt rohad a bélben, de ha önmagában eszed üres hasra, méregtelenít és könnyebben emészthető és szívódik fel. Ellenérv: Rengeteg húsétel van, ami gyümölccsel van párosítva. De én az előbbiben azért hiszek jobban, mert érzem a jótékony hatását.
2011. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól írtam :-) nem az előbbinek érzem a jótékony hatását, hanem annak, hogy ha egy -két órával étkezés előtt eszem.
2011. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ha van még valakinek hozzászólása jöhet még természetesen.


akkor lehet átváltok az étkezés előtti gyümölcsevésre. vagy ha reggel még üres a gyomrom, akkor eszek egy gyümölcsöt.:)

nem tudom miért szoktam rá az étkezés utáni gyümölcsevésre, de valamiért mindig jól esett. de akkor leszokok róla.:)

2011. szept. 10. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Én étkezés után gyakran eszem almát. Nekem nincs tőle bajom, sőt kifejezetten jól esik.

De az igaz, h a gyümölcs előbb távozik a gyomorból, ha magában eszed.

2011. szept. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!