Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fehérje (Whey Protein)...

A fehérje (Whey Protein) szteroidnak számít?

Figyelt kérdés
Lehet valami káros hatása?
2011. szept. 12. 17:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Felteszem nekem címezted ezt a minimonológot, lévén, hogy én említettem meg, hogy az említett válaszadó értékelhető helyesírással hitelesebb lenne.


Gondosan elolvastam amit írtál, és azonnal arra a megállapításra jutottam, hogy általánosítasz, ami szintén nem túl okos dolog.


Mivel az emberek nem egyformák, így minden általánosítás butaság, pláne az tudatlannak nevezni azt, aki a saját szemléletét alkalmazza ezen a névtelen fórumon is.


Ugyanis nekem alapvető, hogy az igazán hiteles ember tud helyesen írni. Bizonyára vannak, akik gyatra helyesírás mellett is lenyűgöző intellektussal rendelkeznek, de ahogy említettem, ez egy névtelen fórum, ahol senki nem ismeri a másikat, így a leírt szavak az első benyomást is erősen befolyásolják.

Nyilván nem ez lenne az első benyomásom ha nem itt találkozunk először, de alapesetben elég ritka, hogy valakivel személyes találkozásnál írásban kommunikálunk.


Így gyarlóság, tudatlanság ide vagy oda, sajnos a hitelességhez az írásbeli kommunikáció esetén a helyesírás is szervesen hozzátartozik.


Akkor is, ha neked erről más a véleményed.

2012. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Csak ismételni tudom magam, ez olyan mintha valakitől azért fogadnál el befektetési tanácsokat mert helyesen tud írni, mivel neked ettől lesz hiteles. Persze szíved joga, hogy miben hiszel de ettől még tudatlanság marad mivel, nincs összefüggés. Egyébként sincs olyan, hogy feketén-fehéren valaki helyesen tud írni vagy sem, mivel mindeki vét el hibákat ezért skálákon lehetne mérni egy hosszútávú vizsgálat során. Te pl. megítélsz itt valaki aki lehet, hogy jobban ír nálad ha megvizsgálnánk hosszútávon, vagy kiderülhetnek hogy alig 1-2%-al ír csak rosszabbul. Szóval egy ilyen rövid szövegből nincs lehetőséged megállapítani senki helyesírási szintjét főleg nem 2 kategóriába besorolni ami természetesen enyhén szólva is ostobaság(tudatlanságból eredően).
2012. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a befektetési tanácsadás?


Ismeretlen emberektől, anonim fórumon nem fogadok el befektetési tanácsot, bár nyilván ez is tudatlanságra vall...


Amiről én beszélek, és amiről te beszélsz, az két teljesen különböző dolog.


Látom, még mindig nem érted, mit akarok. A kulcsszó itt nem a helyesírás, hanem az első benyomás, amit nyilván MINDEN ember kialakít a másikról.


És írásban az első benyomást mégis mi adhatná? Hogy milyen szépek a számítógép betűi? Ne viccelj már.


Valószínűleg igazad van, ostoba, tudatlan ember vagyok, mert minden emberről, akivel kommunikálni kezdek, van első benyomásom. Ha írásban kommunikálok, akkor az első benyomást a stílus, és a helyesírás segít kialakítani. Ha valaki ennyire nyilvánvalóan helytelenül ír (nem vesszőhibákról, vagy elütésekről beszélek), az nekem a "nem hiteles" első benyomást alakítja ki. És képzeld, fenntartással kezelem azt a befektetési tanácsot, amit írásban, borzalmas helyesírással kapok - de nyilván nem azért döntök valami mellett, vagy ellen, mert a helyesírás jó, vagy sem. Sarkítani, és kiforgatni könnyű más szavait, értelmezni nehezebb, de mégis helyénvalóbb, már ne is haragudj.


Nem mellesleg, ha figyelmesen olvastál, nem azt írtam a kérdezőnek sem, hogy HITELES lehetne jó helyesírással, hanem azt, hogy HITELESEBB. A kettő között akad némi különbség, gondolom ezzel te is tisztában vagy.


És még egy végső gondolat (úgy vélem teljesen elbeszélünk egymás mellett, így feleslegesnek ítélem, hogy folytassam az eszmecserét): tisztában vagyok vele, mit gondolsz rólam, és azzal is tisztában vagyok, hogy nincs igazad. Látod, te tudsz helyesen írni, az első benyomásom mégsem a legjobb rólad, mert általánosítasz, és észérvek helyett csak vagdalózol. Ennyit tesz az első benyomás. A helyesírás csak egy szempont, van még számtalan egyéb is. Pontosan úgy, ahogyan élőszóban. És őszintén bízom benne, hogy sikerült végre megértetnem veled, miről is beszélek.

2012. ápr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Ez tipikus "TV-s duma" amiket írsz. Magyarázkodás és játék a szavakkal ugyanakkor ellentmondásos. Az egod foggal-körömmel próbálja védeni az igazát mert fél a "haláltól". A valódi általánosítás pedig az "első benyomás" amit - most légy erős - de NEM minden ember alakít ki első kommunikáció alkalmával.
2012. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Na persze:D
2012. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!