Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ennyi szar kaja a...

Miért van ennyi szar kaja a boltokban? Már kezdek arra gondolni, hogy szándékosan mérgeznek minket.

Figyelt kérdés
Próbálok egészségesen étkezni, szoktam nézni is a termékek hátulján a kis listát, hogy miből áll, és szinte mindenben van valami természetellenes. Genetikailag módosított vitaminok, színezékek, tartósítószerek, emulgeálószerek guar gumik..és még sorolhatnám. Miért tesznek az ételekbe ennyi szart, ami valójában felesleges lenne? Már kedzek arra gondolni, hogy szándékosan mérgeznek minket.
2011. szept. 15. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megnéznénk egyszer egy ilyen természetellenes anyagot. Tény, hogy nem minden egészséges, de attól még nem természetellenes.
2011. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én viszont egyet értek veled.... valószínű, hogy direkt... gondolj bele, a szar üdítők is cukrot ÉS édesítőszert tartalmaznak!! Röhej!
2011. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb boltokban van bio részleg, ott meg lehet tekinteni, hogy mért vannak adalékanyagok a kajában. Lehet anélük is, csak akkor vajaskenyérnél többet ne tervezz átlagfizetésből...
2011. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felgyorsult az élet. Egyre több ételt fékész/kész ételt vásárolnak az emberek, ahelyett, hogy otthon készítenék el. De aki a legtöbb ételt maga készíti, az alapanyag beszerzésre is figyelni kell, mert azt is hamisítják tartósítják. Ott volt pl a paprikabotrány, amikor téglaporral vagy mivel dúsították...


Na de ha mindent tökéletes alapanyagból készítenek, kevés tartósítószerrel, inkább jó technikával, az bizony drága. Az emberek meg spórolnak, sokan a kaján spórolnak, ha nem futja mindenre, és nem nagyon gondolják végig, hogy tele van vackokkal, megveszik az olcsóbbat.

De őszintén szólva a drágább se mindig tökéletes, ott is csalnak. Vacak kaját is el lehet adni drágán... Ezért már senki sem tudja mit vásárol, legtöbben inkább az olcsóbbnál kötnek ki.

És amíg van rá igény, addig mérgeznek...

2011. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki kell menni a piacra, megvenni az alapanyagokatés főzni. Senki nemtiltja
2011. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyártás egyszerűbbé tétele, a jobb eltarthatóság, a nagyobb haszon érdekében, stb... ilyesmik miatt kerül bele az a sok cucc.

Ha jót akarsz, akkor megbízható forrásból veszel élelmiszert, illetve amit tudsz, megtermelsz magadnak (ha van rá lehetőséged).

2011. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Genetikailag módosított vitaminok"


Az, hogy ezt leírtad tökéletesen jelzi, hogy fogalmad sincs miről beszélsz.

2011. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:D

azt csak elírtam, de gondoltam nem javítom ki, nem tűnik fel senkinek.

2011. szept. 15. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!