Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Észrevettétek már, hogy a...

Észrevettétek már, hogy a boltokban nincs szinte olyan élemiszer amibe nem tesznek cukrot?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból megnéztem az itthoni dolgainkat, és alig van valami amiben ne lenne szőlőcukor, vagy sima cukor. Elképesztő! Vegeta, piros arany, fűszerkeverékek, gulyáskrém, mustár, csirkemellsonka, grillezéshez húsok, ezekben mind van hozzáadott cukor, pedig ezekbe őszintén semmi szükség nem lenne. Persze egyenként alig van benne valami, de sok kicsi sokra megy...
2010. jún. 26. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát igen....és mindenki szajkózza h éljünk egészségesen:) könyörgöm, mégis h?:D az "egészségesnek" mondott kaja, sem mindig egészséges...-.- (pl bolti "100%-os" narancslé)

a bio cuccok se annyira biok, mégis akkora áruk van...:S na meg mindent telenyomnak E300akkal..:S elképesztő h mik mennek!

2010. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én pld sok olyan otthon főzött ételbe nem teszek egy szem cukrot amibe a főzők 90%-a tesz. De nem azért mert egészségtelen hanem felesleges mert szeretem valaminek a természetes ízét.PLd sóska paradicsom túróstészta és sok más.Ilyet én elképzelni sem tudok hogy epret megcukrozni, mi a fenének. A paradicsomlevesbe pld bazsalikomot teszek.
2010. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

"na meg mindent telenyomnak E300akkal"


Hát még ha tudnád hogy az E-300 a C vitamin vicces volna ha narancslében meg citromlében meg gyümölcsökben nem lenne.

Élelmiszervegyész, aki telenyom.

2010. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjük ott h én nem "levekre" gondoltam, és amúgy is mindenhonnan az folyik h amiben 'E' van és nagy szám mellette, nem érdemes fogyasztani.Gondolom a chipsekbe is vitaminokat raknak:D ha már ennyire belém kellett kötni -.-
2010. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is mindig nézem az E-ket.Felháborító, hogy 600osakat is olvasni és vegye meg a hülye!Meg minek annyi adalékanyag könyörgöm?Én ritkán cukrozok bármit is, de az epret cukor nélkül el sem tudom képzelni ;D nyamííí
2010. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen,én is nézem ezeket,a 600asokat alapból nem veszem meg,bár finom biztos, de nem éri meg.Mondjuk a 300-as rossz példa volt, addig még azt mondják h nem káros, csak 300 felett.
2010. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a főző és élemiszervegyész azt is tudni kell hogy az E számokat azért találták ki hogy ne kelljen kémiai nevet leírni. Ezek között a többség természetes anyag vagy kivonat ami szükséges az élelmiszerhez vagy nem használnak sokan céklát paprikát borsot, mert ezek mind E számosak! A szódabikarbona is E számos, a vanillin is.
2010. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor azt miért mondják annyira,hogy ne vegyük meg azokat?MErt ez tényleg igaz,meg hogy 600 felett károsak nagyon ?
2010. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
én itthon is rakok 1 pici cukrot/mézet szinte mindenbe.Pl a grillezett húsok páclevébe elengedhetetlen egy kis cukor/méz, kb 1 kk/0.5 kg ettől az ételek íze csak hangsúlyosabb lesz.De tény hogy a boltban vásárolt élelmiszereknél ezt túlzásba viszik.Ha meg édesítőszert használnak az lehet hogy nem hízlal de sokkal károsabb.Nekem pl a ketchup ehetetlenül édes.És nem is beszélek az üdítőkről.
2010. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"azt mondják h nem káros, csak 300 felett"


Rosszul mondják tévesen mondják!


E500

Nátriumkarbonátok (i) Nátriumkarbonát (ii) Nátriumhidrogén karbonát (szódabikarbóna)


Lehet sütni ezek nélkül? És ez csak egy .

2010. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!