Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék többet inni?...

Hogyan tudnék többet inni? Hogy vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és nagyon keveset iszok. Napi fél, max. 1 liter. Hogy vehetném magam rá, hogy többet igyak? Kvázi elfelejtem, hogy kellene inni. Még a suliba sem viszek, egy kis üveggel sem, mert nem tudom meginni, elfelejtem, hogy van.
2009. ápr. 23. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyél alkoholista. :))))


Amúgy sztem ha nem kívánod és nem vagy szomjas nem baj ha nem iszol, eröltetni nem jó, és nem i szükséges, igyál akkor ha szomjas vagy. Nyáron biztosan többet szoktál inni akkor muszáj, de akkor érzi is az ember, h kell.

2009. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával küzdök! Én elvagyok pár decivel is!

Nem igaz, h ha nem vagy szomjas nem kell inni! Igenis kell, jól gondoltad! Sok problémához vezethet ha hanyagolod! Nekem sikerült már beleesnem e problémába! Évente 4-5ször fáj amikor pisilek, székrekedés, fejfájás!

Én a következőt teszem! Amikor reggel felkelek fogok egy másfél literes üveget, készítek bele innivalót, és mindenhova viszem magammal! Így tudom, h azt meg kell inno m estig, be is vált! Plussz a fürdőbe raktam egy poharat és minden kézmosásnál iszom egy pohár vizet!

Így tuti, h meglesz a 2l minden nap!

2009. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem iszod meg a napi min. 2 liter vizet, könnyen lehet hogy pár év múlva vese köveid és vese görcsöd lesz. Nem beszélve a májadról és a többi kiválasztó szervedről, amit nagyon megterhelsz.


Fontos odafigyelni a folyadék bevitelre, hogy a méreganyag távozhasson a szervezetből.


Szóval ha jót akarsz kezdj el inni, tudatosan:

-felkelés után kb 3 dl langyos víz

-a nap folyamán is óránként igyál meg 3 dl-t

-étkezés előtt fél órával, és étkezés után 1,5-2 órával is igyál (közbe ne)

-lefekvés előtt is pótold a folyadékot kb. 2 dl-t.


Ha ezeket betartod meglesz a napi folyadék mennyiséged. Ha másként nem megy. Vegyél egy 2 literes palackot, amit teletöltesz vízzel. És látni fogod a nap folyamán mennyit ittál, és hol tartasz. Fontos hogy a folyadék ellátás egyenletes legyen.


Sok sikert!


Vízből hacsak lehet válassz lágy vizet, szűrtet.

2009. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én kb 5 litert iszok naponta 16 évesen
2009. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
17 vagyok, van egy másfél liteteres flakonom amit körülbelül felkeléstől lefekvésig 4szer töltök meg. szerintem én meg sokat iszok..
2009. aug. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!