Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most ezzel mit lehet kezdeni?...

Xoxo_shadezz kérdése:

Most ezzel mit lehet kezdeni? Létezik rá megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most regényt fogok írni, szóval akinek nincs ideje ne olvassa végig.

Olyan iskolába járok, ami nagyon erősen vallásos, és állatira nem illek bele, mert engem nem így neveltek. Mindenkiben túlteng a megfelelési kényszer, valamint az, hogy eltapossa a másikat, és úgy jusson előre. Elég hülye családi helyzetben élek, mivel szüleim elváltak, apum pedig minden hónapban elrendez annyival, hogy küld pénzt, lévén érdekelni abszolút nem érdeklem. Anyagi gondjaim sosem voltak.

Fiatalabb koromban egyáltalán nem voltak barátaim, és miután magányos voltam, és nagyon önbizalom hiányos azzal vigasztalódtam, hogy folyamatosan zabáltam.

Mostmár egy picit jobb a helyzet, vannak barátaim, de ha stressz ér, még mindig rengeteget megkajálok. Az a probléma, hogy kb. 3 éve azt tapasztalom, hogy aki nem néz ki jól, és nem nádszálvékony azt, 1. nem veszik figyelembe 2. megvetik. Ezért kb. 1 éve elkezdtem hánytatni magamat, meg időnként rámjön ilyen fogyási őrület, és akkor 2-3 hétig naponta max 600 kcal-t eszek.

Az a baj, hogy utána pedig összezabálok rengeteget, néha 5-6 ezer kalóriát, de ezután bűntudatom támad, és kihányom.

Mostmár eljutottam arra a pontra, hogy nem tudok mit tenni, nem vagyok képes se fogyni, se az önhánytatás abbahagyni, megoldás kéne sürgősen, mert fogalmam sincsen, hogy hova vezet ez... :(


Köszönöm, ha elolvassátok!

18/L


2011. szept. 16. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsőre azt mondanám hogy ezt mindenképp meg kell beszélni egy felnőttel és révén apukáddal nem tartod megfelelően a kapcsolatot így anyukádra marad de mindenképp el kell mondanod mert ezt orvosolni kell. Szinte engem írtál le ebben a cikkben annyi különbséggel hogy én nem hánytattam magam ezért nem kellett orvos a többin túlléptem. Ha már nem tudsz leállni a hánytatással mindenképp orvos kell mert szakszerűen tudnak segíteni minden problémádon! A vallásos iskolát ha van rá mód le kell váltani.

2011. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom és megértem mit élhetsz át. Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok. - Tapasztalataim alapján, úgy gondolom a legjobb megoldás, ami valóban segít, az egy szakember, egy pszichológus.


Érdemes leírni jó hosszan akár 20 oldalon keresztül az életed történetét nagyon részletesen (ez nem lesz könnyű - én is sokszor sírtam közben), de ha sikerül, ezt elolvasva tényleg tudnak segíteni.


Említetted nincsenek anyagi gondjaid, ne sajnáld erre, mert megéri! - Helyre jön az életed és boldog lehetsz. Az interneten jó tanácsot kérni, de nem mindig hozzáértők és bölcs emberek adnak választ. Persze vannak jó tanácsok is, de legyél óvatos!


Az én ilyen laikus tanácsom, vagy észrevételem az az, hogy a problémáidat valószínűleg a káros étkezési szokásokba fojtod el és tudva, hogy ez nem helyes, lelkiismeretfurdalásod van és kezdesz ettől az "ördögi körtől" megőrülni. Én nem az étkezésbe én egy másik káros szenvedélybe fojtottam a bánatom. Az sem volt jó...


Nem gáz, nem ciki, hallgass rám! Neked lesz jó. Aki meg emiatt lenéz nem a barátod!

2011. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kell elmenned, ez már betegség.

kezdj el update szerint élni. Nem reklámozni akarom, de abból szinte annyit ehetsz, amennyit akarsz, és mellesleg tudnál fogyni is. Keress hobbit, kezdj el sportolni, én így fogytam közel 20kg-t. :)

2011. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A fogyás jó, de önmagában kevés. Mert a probléma oka lelki eredetű és a lány szenved belül, az evés ennek csak a következménye. Ha a sikerül megszüntetni az okát, feldolgozni a sérelmeket, utána egy tudatos életmód váltás valóban fontos. De önmagában a felszínen azzal, hogy elkezd fogyókúrázni nem oldódnak meg a problémák és bár ne legyen igazam, de nagy esély van a kudarcra is, mert ahhoz, hogy valaki letudjon szokni a korábbi helytelen szokásairól, tudatosan fel kell dolgoznia a problémáit és úgy kitűzni a célt.

Én már ezerszer buktam el és estem vissza, ráadásul mindig mélyebbre... Fordulj egy szakemberhez, akivel átbeszélitek a dolgokat és kerestek megoldást. Úgy sikerülni fog! :)

2011. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat amúgy, csak pszichológushoz menni olyan fura.. úgyértem nem vagyok dilis :S de lehet azt kéne mégis csak
2011. szept. 16. 17:13
 6/6 Rheeza ***** válasza:
Napi 5-6k kcal mellett nekem is bűntudatom lenne. Köztudott hogy Michael Phelps visz be egy komoly edzésnapon 5k kcal-t...
2011. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!