Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sterssz miatt állandó hasfájás...

Sterssz miatt állandó hasfájásra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Hétköznap ha stresszelek állandóan fáj a gyomrom, majd tolok egy jó lazát, híg székletet. Hétvégén amikor nyugott vagyok semmi ilyen, ezért gondolom hogy a asterssz miatt van. Van rá valami megoldás?
2011. jan. 9. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a tünetem. Nálam IBS bélszindrómát (bélérzékenység) állapítottak meg. Stressz hatására kialakuló, hirtelen fellépő hasmenés. Én kimondottan erre a problémára kaptam gyógyszert, a neve: DICETEL. Ha érzem h stressz fog érni, vagy szorongás, beveszek előtte egy szemet, és ellazítja az izmokat. Nagyon jó, nekem bevált, Azóta nincs ilyen gondom. A baj az, hogy vényköteles. Szerintem érdeklődd meg a háziorvosodnál. Jobbulást!
2011. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálad ezt a házi orvosod állapította meg? Vagy elmentél kivizsgálásra, esetleg valami más fajta vizsgálatra? Csak mert teljes kivizsgálásra nekem most éppen nem lenne időm.

2011. jan. 9. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Elmentem háziorvoshoz, mert gyakran fájt a hasam. Ő elutalt gasztroenterológushoz, aki szerencsére semmilyen csövet nem dugdosott, csak kikérdezett, hogy kiderítse, hogy miért stresszelhetek, meg megnyomkodta a hasam. Nálam kiderült, hogy lelki eredetű, mert apukám meghalt 14 éves koromban, öngyilkos lett, és én ezt nem tudtam feldolgozni, és gyakorta szorongok tudat alatt. Azután elküldött vérvizsgálatra, ott néztek teljes vérképet. Vizelet+széklet vizsgálat. Nálam így derült ki az IBS, amit nem lehet gyógyítani, csak a tüneteket kezelni és enyhíteni. Amúgy van egy másik baktérium, ami pont ezeket a tüneteket okozza, ez a HELICOBAKTER, ezért is vesznek vért, hogy kiderítsék, nehogy ez legyen. Nah ha ez van akkor már dugdossák a csövet:S Mindenesetre szerintem menj el a házidokihoz, és járj elébe a dolgoknak:) Jobbulás:)
2011. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amint engedi az időm elmegyek, addig is valami vény nékül kapható gyógyszert tudtok ajánlani rá? Esetleg ez a IBS örökölhető? Van a családban aki funkcionális bélzavarokkal küszködik.
2011. jan. 9. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!