Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiderült, hogy ételallergiám...

Kiderült, hogy ételallergiám van rengeteg mindenre. Mit ehetek így? (lent)

Figyelt kérdés

Nem fogyaszthatom:

búza, zab, rizs, rozs, kukorica, glutén, tej (tejfehérje + tejcukor is), tojás, tőkehal, lepényhal, borsó, lencse, bab, földi mogyoró, olajbogyó, gomba, élesztő.


Eléggé kiakasztott mikor megtudtam, és kétségbe vagyok esve, hogy mit ehetek ezután.


Már régóta (másfél éve) fenn álltak a panaszaim (hasmenés, hasfájás, hányás, fejfájás), sok vizsgálaton átestem, és csak most derült ki, hogy ez a bajom. Főként főtt krumplit és banánt ettem idáig, meg pirítóst sonkával. A vékonybél nyálkahártyám eléggé sérült, nem tudom hogy lehetne ezt helyre állítani plusz a kerülendő dolgokra is figyelni :/

Az orvos csak diagnosztizál, étrendi tanácsot nem ad.

Köszönök minden választ!


2011. okt. 5. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
az orvosnak dietetikushoz kellett volna küldenie
2011. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Keressél dietetikust (minden kórházban van, kérd a háziorvosod segítségét), ő tud neked pontos étrendet adni.
2011. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, valamit benéztek, mert akkor effektíve SEMMIT nem ehetsz.


A gluténnal rengeteg minden kiesik alapból (búza, rozs, zab, árpa, komló és termékei, készen vett húsok, ízesített húsok,...), és a gluténmentes diétában ehető rizsre és krumplira is allergiás vagy? Ez nagyon durva.


Tejesnél a savanyítottakat fogyaszthatod (kefir, sajt, vaj, túró, joghurt), de ha veszel laktáze enzimkészítményt a gyógyitárban, a tejről sem kell lemondanod)

2011. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!