Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor a kávé káros vagy...

Most akkor a kávé káros vagy nem káros? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Most akkor a kávé káros vagy nem káros??

Most a kisebb mennyiségű (napi 1-2csésze) és a nagyobb mennyiségű (napi 3-4 csésze) fogyasztásra gondolok


[link]

[link]


Mi a véleményetek az alábbi linkekröl???? Szerintetek tényleg igaz amit írnak,hogy kávénak semmi káros hatása nincs?(Persze kivéve azoknak akiknek érzékenyebb a gyomra)


2011. okt. 5. 15:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát a mértékletes és a mértéktelenebb fogyasztásra is külön gondoltam a kérdést.
2011. okt. 5. 15:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem napi 1-2 csésze szerintem is egészséges, sok jótékony hatása van, a túlzott kávéfogyasztás, mivel emeli a pulzusszámot és a vérnyomást, izgató hatása van, így káros lehet.

A cikkekre már nem sokat adok, mert nemcsak a kávéról, de szinte minden élelmiszerről egyik nap ezt írják, másik nap azt, egymásnak ellentétes iromyányok tömkelege van a neten is.

2011. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
várom a többiek véleményét is
2011. okt. 7. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1-2 csésze biztos hogy nem károsít,sőt még egészséges is,de sokan túlzásba viszik,aztán csodálkoznak hogy rosszul alszanak,meg nyugtalanok.Magamon is tapasztalom hogy 2 még jó,de ha többet fogyasztok az már sok.
2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napi kettő a minimum, sokszor 3-4. Nagyon alacsony vérnyomásom van, kávé nélkül nem is élek kb. :D
2011. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
9%
A koffein van akinek kimondottan jótékony hatású az A., B, vércsoportú embereknek, de a '0'-soknak kerülendő. A napi 1-2 kávétól többet én sem javaslok inni.
2011. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy sokat oszt vagy szoroz napi 1 csésze kávé, de abban biztos vagyok hogy ezt a két cikket kávéfüggők írták. Főleg a másodikat.

Ha szereted igyál, de ha nem muszáj ne igyál.

Az egészség döntő része nem attól függ hogy mit eszel-iszol, hanem hogy mit nem eszel és mit nem iszol és persze a mozgás.

2011. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha oda figyelsz a szervezetedre, akkor rá jössz, hogy a te szervezetedre káros , vagy nem . Én azt hiszem, hogy minden szervezet másként reagál rá. Mint ahogy a gyógyszer is másként hat mindenkire. Főleg a mellékhatások. Vagy az étel. Van aki sok zsíros ételt fogyaszt, mégse magas a koleszterinje. Van aki spártaian eszik, mégis magas a koleszterinje.
2012. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak érvek és ellenérvek. Attól függ kinek, mennyi és milyen táplálkozás mellett. Számos ásványi anyag és nyomelem felszívódását gátolhatja. Ugyanakkor lehet, hogy az életed múlik egy kávé biztosította jobb reflexen!
2012. febr. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!