Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudok enni, ha a gabona-fé...

Mit tudok enni, ha a gabona-félékre és a fekete ürömre, és a lisztre érzékeny vagyok az asztmám miatt?

Figyelt kérdés
Kenyérféléket szójalisztet vagy ilyesmit?
2008. márc. 15. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha ezt megállapították akkor az orvosnak, vagy dietetikusnak részletes felvilágosítást kellene adnia mit ehetsz mit nem.

elég sokféle kenyérfélét lehet már kapni lisztérzékenyek számára de elég drága. külömbözö pékségek foglalkoznak vele, biztos találsz lisztérzékeny "társaságokat" a neten ahol leírják hogy hol mit tudsz venni, sinálni.

2008. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg lisztérzékeny vagy, ami azt jelenti, hogy a glutén nevű gabonafehérjére vagy allergiás. Vannak termékek, amikre rá van írva, hogy "gluténmentes". Egyébként nekem elmúlt az asztmám és az allergiám megadózis multivitamintól + napi 8 gramm (8000mg) C vitamintól. (Scitec: Multi-X) google-ben rá tudsz keresni.
2008. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gluténmentes lisztből otthon is tudsz kenyeret sütni. Az már úgy nem annyira rettenetesen drága. Lisztérzékenyek lapján találsz rengeteg receptet.
2008. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mivel én lisztérzékeny vagyok,sokat járok az oldalra,sokat tud segiteni.Ha bármi más kérdésed lenne,nyugodtan írhatsz az e-mail cimemre. Jah,és az oldal: www.liszterzekeny.hu -Lisztérékenyek Országos Érdekképviselete
2008. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!