Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fekete széklet. Mitől lehet?

Fekete széklet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem teljesen koromfekete, de elég sötét. Émelygek is. Olvastam lehet belső vérzés, de nem ütöttem meg, meg semmi, hogy az lenne. Csütörtök este sok alkoholt ittam, azóta nem nagyon ettem sokat, csak rendszertelenül.
2011. nov. 6. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tényleg menj orvoshoz, felső emésztőrendszeri vérzésre utal. Nem csak beütésnél lehet, pl gyomorfekély, stb.

Menj kórházba!

2011. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mikor? Holnap elég?
2011. nov. 6. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Még ma.
2011. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nincsen kocsink, a városban ahol lakom, meg nincs kórház.
2011. nov. 6. 12:17
 5/12 A kérdező kommentje:
Biztos belső vérzés?
2011. nov. 6. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hívd ki az ügyeletet, légy kicsit kreatív. Nem az én érdekem, te vérzel.
2011. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek biciklivel az ügyeletre, ott meg tudják mondani mi a bajom? Milyen vizsgálatokat végeznek?
2011. nov. 6. 12:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Van telefonotok? Akkor inkább hívd fel őket, csak akkor menj biciklivel ha muszáj, nehogy rosszul legyél út közben.
2011. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Először jobb kizárni a vörösbor, vastabletta (vagy vas tartalmú multivitamin), széntabletta és cékla fogyasztásából eredő elszíneződést... Ha ezeket nem ettél az elmúlt 2 napban, akkor jó eséllyel tényleg felső emésztőrendszeri vérzés állhat a háttérben. Aminek a leggyakoribb oka a fekély (de több megbetegedés is okozhat ilyet, elég súlyosak is vannak közöttük).


Ezzel tényleg ajánlott orvoshoz menni, de ha normális mennyiségű a székleted és az festenyzett feketén, akkor ráérsz holnap is menni. Viszont, ha többször, nagyobb mennyiségű szurokszerű székleted van és sápadni, verítékezni kezdesz (közben gyors a pulzusod), akkor jobb ügyeletet (vagy ha nagyon rosszul vagy mentőt) hívni, mert az erős vérzésre utal, amivel nem ajánlott tökölni.

2011. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is volt hogy jó kis vörösbortól 3 napig feketét sz*rtam.
2011. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!