Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szódabikarbóna tényleg...

A szódabikarbóna tényleg ilyen jó, vagy hosszú távon van valamilyen egészségkárosító hatása?

Figyelt kérdés
Nagybátyám mesélt róla, hogy ő minden reggel és este megiszik egy pohár szódabikarbónás vizet, hogy lúgosítsa a szervezetét. Szentül hiszi, hogy minden betegség okozója a savasság, és nem hisz a gyógyszerekben sem, mert szerinte azok is savasítanak. Erről magyarázott legalább másfél órán át, és elég jó a beszélőkéje, ezért én is ráálltam erre, de apám meg azt mondja, hogy a szódabikarbóna káros a gyomorra nézve, persze indokolni nem tudott. Szóval szerintetek mennyire hasznos ez? Megéri reggel és este, egy lapos teáskanálnyit feloldani egy pohár vízben, vagy hosszú távon ez árt a gyomornak?
2011. okt. 17. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen ártalmas. Tönkreteszi a bél nyálkahártyáját és hasmenésed lesz tőle.
2011. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Elég egyoldalú a véleménye, én mondjuk úgy merek írni egyáltalán véleményt, hogy elvégeztem a SOTE Gyógyszerészkarát. Szóval mint gyógyszerész azt mondom, hogy abban igaza van, hogy alapvetően savasít egy csomó minden. Azt viszont nem javasolnám, hogy rendszeresen szódabikarbónás vizet igyon, max. egy kúra erejéig. Némi szünettel lehet ezt csinálni, a gyomrot így nem károsítja. Amúgy a savasodás valóban okoz problémát: pl. egy csomó fertőzésnek jó táptalaj. A gyógyszereket azért nem kell elvetni teljesen, mivel még mindig ezek mentenek életet. Mondjuk egy asztmásnak hiába adsz lúgos vizet, ha csak a szalmeteroltól kap levegőt újra...
2011. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

...Igen,életet mentenek a gyógyszerek.De az is igaz,hogy ha egy asztmás megváltoztatja az étrendjét egyértelmű javulás áll be az állapotában.

Nagybátyád nem újkeletű dologgal rukkolt elő,rákmegelőzésként is jó ez a módszer,amerikai orvosok is javasolják(forrás:A rák egy gomba Dr. Tullio Simoncini)

Nem hiszem,hogy problémát okozna a napi kétszeri lapos teáskanálnyi szódabikarbóna.De ha kétségeid lennének,lúgosíts a gyógyszertárban kapható kalcium/magnézium porral.

2011. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár napos szünet olykor szerintem sem árt!
2011. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 22. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Azt nem mondta, milyen ocsmány íze van? Persze ki lehet bírni, de én mikor először ittam - fehér por állagából - arra következtettem, hogy semmi íze nem lesz, erre valami édes-sós-poshadt hal íze volt...
2011. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az íze az nem a legjobb, de ki lehet bírni :)
2011. nov. 2. 18:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szinten használja, akkor épp ellenkezőleg, savtúltermelést válthat ki. Szódabikarbónát csak annak ajánlatos inni, aki túl sokat evett, de egyébként egészséges a gyomra.
2012. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nyuszifej válasza:
100%
A szódabikarbóna az egyik leghasználhatóbb szer a modern életben, ahol minden csak arról szól, hogy hogy tegyenek minket tönkre, károsítsanak a sok savas, vegyszeres étellel, krémekkel, blabla.. Jó lúgosító (bár a citrom is és annak legalább jó íze van), fehéríti a fogakat, jót tesz a hajnak, másnaposságra kiváló. De túlzásba vinni valamit, az sosem vezet jóra. A savasság elkerülésére nem a lúgosítást ajánlom, hanem a sok savas étel elkerülését!
2012. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Annyit fűznék hozzá hogy a Wikipédia szerint a szódabikarbóna LD50-es értéke:4,22g/kg.
2014. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!