Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen kaját vihetnék suliba?...

Milyen kaját vihetnék suliba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta, hogy hízásra és cukorbetegségre nagyon hajlamos vagy. Van is rajtam felesleg úgy kb 20 kg. És azt mondta a doki, hogy nem ehetek péksüteményeket, kenyeret, krumplit, pizzát és egyéb olasz ételeket. Eddig vagy a pékségben vettem valamit reggelente vagy szendvicset vittem suliba. Tudnátok ötleteket adni, hogy mit vihetnék a felsoroltakon kívül? Szinte minden szünetbe eszek pár falatot. 7-15-ig vagyok suliba.
2011. okt. 19. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, tehát hajlamos vagyok*
2011. okt. 19. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak azt kellene -persze most első körben azért érthető a kérdésd-hoyg a suliba mit vigyél, hanem egy totális étrend forradalomra és életmód átalakításra lenne szükséged, ami elég hosszú folyamat, de nézd a jó oldalát, téged időben figyelmeztettek.

Először is kérdezd meg a háziorvost. hoyg neked veszélyeztettségi alapon nem e jár a "cukor támogatás", így csak pár száz forint egy kiló a cukrosoknak, ami azt hiszem 1000 forint felett lenne, de ha nem jár és megteheteted, nagyon fontos, hoyg áldozz rá, neked egyedül elég egy kiló havonta.

Ha jól értem középiskolás vagy.Nagyon fontos lenne hogy az anyukád vagy aki főz otthon partnered legyen.Pl. ha főzeléket főz, neked ketté szedve fazekat a te cukrodat használja, csak pár kanál, de neked nagy könnyebbség.

Aztán fontos lenne, hogy ne vonj meg magadtól édeset, pl konkrét csoki helyett cukros túrót ennél(ebből a cukorból) írtó finom, de nem csoki.

A cukrosok egyik legnagyobb ellensége a túlsúly, nagyon fontos lenne sokat mozognod, de főképp nagyokat sétálnod.Ha úgy gondolod ehhez lusta vagy, meg nincs időd, csináld azt, hoyg először csak hétvégén(pé-szo-vas)elmész egy órára, fél órára, rendszeresen, utána már hétközben is hiányozni fog.

Fogyassz rengetek zöldséget, és még több folyadékot(vizet).Nassolásként mindig legyen a hűtőbe bekészítve megpucolt répa, azt szinte mindenki szereti.


Meg még egy csomó minden eszembe jut, (egyik szülőm cuk. beteg, tudom milyen fontos az odafigyelés)de az lenne a legjobb, ha sok időt fordítanál erre, és magadnak állítanád össze a dolgokat.Ráadásul szerintem te még csak most tanulsz majd meg főzni, nagy könnyebbség lenne, ha eleve így tanulnál meg, hogy magadra figyelő egézségesebb fogyasztást csinálsz.Ha eleget foglalkoztál a témával, látni fogod, mi az amit vihetsz magaddal a suliba.

2011. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Akkor majd felkeresem a háziorvos. Egyébként ez milyen cukor amit írtál? Milyen néven keressem és hol lehet kapni?

2011. okt. 19. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyírfacukor amit mindehol lehet venni és cukrosok is fogyaszthatják(lehet van más is, erről biztosan tudom, egyébként borzasztóan egézséges)ennek viszont nagyon utána kell nézned hoyg hol vedd meg, mert nekem gyártótól hozták 2500ft-ért kilóját, majd elmentem a Horváth cukrázdába(Budapest, nem tudom hová való vagy)1100 ft-ért árulták kilóját.Ez utóbbi azért barátságos, mert ha csak havonta ennyit kellenne áldoznod erre, az még gondolom megoldható.Nézz utána feltétlenül.

Az orvos által kiírtnak nem tudom a nevét.Csak hoyg a cukorbetegeknek alanyi jogon jár egy kilóra havonta a tb támogatás, de csak ha a házi orvos kiírja.Apukámnak így veszünk egy kilót havonta.


Egyébként én azt tapasztaltam, hoyga cukorbetegek -bár borzasztó sok lemondással teli az életük- de sokkal több mindent ehetnek hozzánk hasonlóan, mint azt elsőre gondolná az ember.Szerintem mindennek a titka, hoyg főzéskor tényleg ketté legyen téve az étel diétásra és nem diétásra.Az ízén nem lehet érezni, én főzök apának és én is azt eszem, sőt mostmár szívesebben azt.


Szerintem fogd fel úgy ezt a figyelmeztetést, mint a jószerencsét, emiatt kénytelen leszel egy olyan életmódváltásra amit egyébként nem tettél volna meg.


Nagyon sok sikert és egézséges életet, vigyázz magadra.

2011. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Én is nagyon-nagyon örülök ennek, már régebb óta próbálok áttérni egészségesebb életmódra, de eltrehánykodtam... ez valóban egy nagyon hálás figyelmeztetés és remek motiváló erő.

2011. okt. 19. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

gyümölcsök, reggel rántotta sok zöldséggel, kevés olivaolajon, zabpelyhet keverj hozzá vagy egy kis rizst kenyér helyett de szerintem egy szelet teljes kiőrlésű kenyér nyugodtan mehet vagy egyél ilyen korpás abonetett vagy extrudált kenyeret, pászkát

zabkása/zabpehely hozzá natur (ivó)joghurt/kefír

répa, retek, ubroka rágcsálni

alma, mandarin, cékla, savanyúság, sütőtök, banán, narancs, körte

cukormentes müzliszelet

korpovit keksz joghurttal

túró gyümölccsel összekeverve

abonett sandwich

kölesgolyó, buláta, pár szem olajos mag, diákcsemege

paradicsomital, gyümölcsturmixok

2011. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. okt. 22. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!