Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy hamar...

Miért van az hogy hamar jóllakottnak érzem magam?

Figyelt kérdés
alig eszek valamit,pl két szilvalekváros gombóc vagy egy rántotthús, és már is ugy érzem hogy televagyok,igy nagyon keveset eszek..fél óra mulva pedig éhes vagyok..miért lehet ez?
2011. okt. 27. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok, de fogalmam sincs, hogy miért. Egész nap csipegetek, nem tudok együltő helyemben megenni egy tányér kaját. A családom szerint ez beteges, de én már megszoktam :) Amúgy az anyagcserém is ennek megfelelően nagyon gyors, naponta 3-4x járok kakilni. És nem is vagyok valami nagydarab, de jól érzem magam így.

Szóval nem tudom, mitől van ez, csak azért írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül vele. :)

2011. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem több oka is lehet. Az egyik, hogy túl gyorsan eszel, a gyomor ideges állapotban van, az agy hamis jelet küld. Másik: NEM rágod meg eléggé az ételt. Harmadik: össze van szűkülve a gyomrod. Persze, lehet ezer más is, de én először ezekre figyelnék oda.
2011. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és mi a teendő?? egyek lassan?? köszi az eddigieket
2011. nov. 2. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem arra gondoltam, hogy tetű mód kell enni:))))) Az evésre mindig legyen elég időd. Nevetségesen hangzik, de a rágások száma üzenet az agy felé. Ezért van az is, ha rágózól, gyomorsav termelődik és az agy ideges lesz, mert rágsz, de nem viszel be tápanyagot.

Étkezésnél ülj le, kényelmesen, és jól rágjál meg minden falatot. Egy reggelinek legalább 20 percig kell tartania. Nem 20 perc folyamatos evés, hanem odafigyelve minden falatra és a helyes rágás.

2011. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na ja ez igaz:) köszönöm szépen,igyekezni fogok.viszont mostanában sokszor jön rám a rosszullét...pl. remegés,erős hányinger,hőhullámok,hasfájás pedig csak 18 vagyok.. eez lehet a nem kiegyensúlyozott étrendtől is ugye??:S
2011. nov. 3. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!