Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megöl a gyomor sav. Nem...

Megöl a gyomor sav. Nem akarok tükrözést. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Mindig mindig vissza tér.Ilyenkor szét marja a gyomrom, a torkomat főleg,hányingerem van a kajától és a fejem is fáj.Tudom mi az a tükrözés,és eszméletlen rossz,láttam milyen....Mi lenne a megoldás? HA megeszek egy kanál cukrot ideig óráig segít utána már nem.:S
2011. nov. 8. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem öl meg hogy nem látják a gyomrod állapotát és egyre romlik? Ha bebeszéled magadnak hogy milyen szörnyű a tükrözés akkor nem tud senki segíteni. A cukor meg pont savat csinál!Nem orvossal kellene megbeszélni?
2011. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kekszet, kétszersültet egyél. Óvakodj a savanyú, ecetes kajáktól. Ha minden kötél szakad, végy be egy kávéskanálnyi szódabikarbónát, igyál rá vizet. Nem tudom miért, nálam ez szokott segíteni. A szódabikarbóna "szétveti" a gyomorsavat.
2011. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szódabikarbóna jó feloldva vízben, de nem szabad huzamos ideig használni (megváltoztatja a vér pH-ját).

Lehet venni famotidin hatóanyagú gyógyszereket recept nélkül is, ez gátolja a gyomorsavat. Továbbá van egy pantoprazol hatóanyagú is, ez még erősebb.


Huzamos ideig szerintem ne szedd őket, inkább szólj az orvosnak.

Az majd ír ki nagyobb dózisú (pantoprazolt, omeprazolt, lansoprazolt, vagy valami ilyesmit) + antibiotikumot. Ezt több hétig kell majd szedni. Az antibiotikum egy gyomorban élő baktérium ellen kell.


Alternatív: nekem segített a szegycsont alatt, a gyomorszájnál való erősebb masszírozás. Lehet, hogy ez is hat valamennyire.

2011. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyomorsav a helytelen táplálkozás eredménye. Cukrot eszedbe ne jusson enni!!!!!! A legsavasítóbb dolog a világon! Hol olvastál ilyen abszurd dolgot???

Rendbe kell tenned az étrendedet, csak ez a megoldás. Cukros , édesítőszeres ételeket, finomlisztes cuccokat, tejtermékeket most tallonba kellene abszolút tenned. Ez az első lépés.

A gyomorsav nagyon erős, komoly gondokat tud okozni ha a lúgos/savas egyensúly felborul.

2011. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ne igyál szénsavas italok, még ásványvizet se! egyél sok gyümölcsöt, mert abban lúg van és közömbösítő a savat. a közhiedelemmel ellentétben a citrusfélék és lúgos hatásúak, azt is nyugodtan ehetsz.


jobbulást!

2011. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem idegi alapon lett gond a gyomorsavammal, sokat idegeskedtem és savtúltermelődésem meg refluxom lett. am semmi fájdalmat nem éreztem csak az tűnt fel hogy sokat ég a gyomrom de az már olyan kellemetlen volt hogy muszály volt hogy elmenjek szakorvoshoz.


tükrözés után ki is derült hogy 4 fekélyem van, meg h nagyon gyulladt a gyomrom, aztán felírtak Losec-et eleinte 20 aztán 40mg-osat reggeli szedésre


eddig négyszer volt tükrözésem, tényleg szar, de pár perc az egész aztán már csak azt veszed észre h túl vagy rajta. nekem órákat kellett várnom a tükrözések előtt azt végig paráztam szal előtte ha nagyon izgulsz akk 1 nyugtató jól jön. úgy is csak félévente vagy évente kell elmenni tükrözésre amíg meg nem gyógyulsz


(am ami a legjobban zavart, vagy kellemetlen volt az a fertőtlenítő szaga, meg amikor ledugták a csövet, de mikor már lent volt a cső nagy levegőket vettem azt meg is nyugodtam mert tudtam h ettől bajom nem lesz csak segíteni fog, a büfögés meg nem volt gáz)

2011. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!