Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukorbetegek lehetnek...

A cukorbetegek lehetnek rosszul édesítőszertől?

Figyelt kérdés

ezerédes folyékony édesítőszer fruktózzal - ez a neve, és h felnőttek egy nap max 100 cseppet (5 ml) használhatnak belőle. 10 csepp 1 kockacukornak felel meg. És a múltkor ittam teát, 2 pohárnyit, de 10-20 cseppnél többet 100% h nem tettem bele (de még ez is túlzás.) De azon az estén nagyon rosszul lettem, erősen szédülni kezdtem, és azóta sem vagyok jól, remeg a lábam, rosszabb az egyensúlyérzékem, és asszem acetonos a leheletem (még nem állapították meg a cukorbetegséget, ma voltam laboron)

tehát más cukorbeteg is lett rosszul vmilyen édesítőszertől?


2011. nov. 14. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tablettás édesítőszer használok kávéban, én nem vagyok cukorbeteg, de apám igen és miatta használok én is ilyet, mert nekem sem egy alacsony a vércukor szintem. Egyébként az orvosa írta ezt elő és mondta hogy ezt nyugodtan használhatja. Szerintem lehet hogy te egy olyan fajtát vettél ami annyira édesítőszernek felel meg hogy sima cukor van benne. és lehet ezért lettél rosszul tőle. Én javaslom a tablettás verziót olcsóbb is valamivel és jobb.
2011. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak saját tapasztalatomat tudom írni, 2-es cukorbeteg vagyok, szoktam édesítőszereket használni - ezerédest is gyakran - de eddig ilyen problémám még nem adódott.
2011. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tuti nem attól vannak a tünetek.
2011. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
meg tudnád írni h a tablettásnak mi a pontos neve? Köszi
2011. nov. 14. 12:07
 5/6 A kérdező kommentje:
már kiderült h a pajzsmirigyemmel van gond! Erre lehetett rossz hatással! :(
2011. nov. 14. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle anyagcsere betegségnél,hormonzavarnál vigyázni kell a cukorfélékkel,mert a cukorfogyasztás és nagy mennyiésgű szénhidrát ronthatja tovább az állapotot.Csak úgy írtam,tanácsként,hátha többeknek segít.
2011. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!