Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hozzáértőknek! A tejsavó-prote...

Hozzáértőknek! A tejsavó-protein tartalmazza azt a tehéntejben található növekedési faktort, amit összefüggésbe hoztak a mell- és prosztatarák nagyobb kockázatával?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
baromi jó kérdés. keresek a témában, de tudsz valami konkrétat, milyen vegyület felelős vagy ilyesmi? mert én a savó fehérje előállítási technológiájának ismeretében esetleg következtethetek, hogy "az az adott dolog" benne marad-e.
2011. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utánanézni, mi is a neve és köszönöm, előre is!
2011. nov. 19. 12:33
 3/8 A kérdező kommentje:

No, ennyit tudok:

Egy hormonszerű anyag, aminek a neve:IGF Inzulinszerű növekedési faktor, ezektől nőnek a sejtek, köztük a tumorok is, sőt, maga a tumor teljesen ugyanezt az anyagot bocsátja ki.

Szendi Gábor féle paleolit táplálkozás témakörben találtam. Ő minden tejterméket károsnak talál, kivéve az érett sajtokat, mert azokban már nincs benne ez az anyag. Nagyon kívácsi lettem, hogy vajon a shake, amit eddig egészségesnek hittem, tényleg az-e?

2011. nov. 19. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

elvileg a hormonok benne maradnak a tejsavóban, ahol a mikroszűrő technológiákkal sem hiszem hogy el tudják választani a tejsavó fehérjétől.


a tej már csak egy ilyen kétes dolog lesz.. háborúban jobb mint a semmi, egyébként több ilyen probléma merül fel vele kapcsolatban. én eddig a növekedési faktorokkal nem foglalkoztam, csak a tej/tejtermékek inzulinszint növelő hatásával. de ez az IGF téma is érdekes.

2011. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ne igyam...? :(
2011. nov. 19. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:

passz.. szerintem edzés után mehet.. most x évig edzel.. úgy hogy fejlődsz rendesen, azalatt az edzés utáni turmix nem lehet gázos.

aztán ha egy Bunnyt kérdeznél, az meg gondolom egyértelműen azt mondaná, hogy idd nyugodtan.. nem tudom, értem én milyen probléma lehet vele, de azért ez a valóságban mekkora kockázatot rejt? szerintem nem lehet tényleg olyan jelentős. és nem ez teszi ki az étkezéseid nagyját.

2011. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régebben a net televolt a BGH nevű hormonnal, amiket a tehenekbe nyomtak, hogy több tejük legyen és ez a tejükbe is bekerült. Nem kifejezetten rákkeltő, de elméleti szinten az összes sejtosztódást fokozó hormont ennek lehet tekinteni. Amúgy ez egy fehérje (peptid), vagyis ahhoz túl nagy, hogy a szájüregből felszívódjon, a gyomorban pedig elemésztődik és nem jut el egyben a belekbe, éppen ezért veszélytelen. (Nem véletlenül csak injekciósan lehet beadni a növekedési hormonokat. Senki se szúrná magát, ha szájon át is hatna a cucc...)

De ha jól rémlik, Európában be van tiltva ez a hormon (főleg az állatok védelme miatt), szóval hazai tejet (és készítményeit) ilyen szempontból nyugodtan fogyaszthatsz.

2011. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez logikus, ezen a téren nem is gondolkodtam. egy hormon az élelmiszerrel bejutva olyan lebontó hatásokon esik át, hogy az már az eredeti formájában nem kéne hogy problémát okozzon.
2011. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!