Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Arra van vmi tényleges kimutat...

Arra van vmi tényleges kimutatás, h megfázás, influenza és egyéb légúti megbetegedések ideje alatt nem jó tejet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Mindenfelől ezt hallom, de én nagyon szeretem. Ma már mindenfélét kitalálnak az ételekről és, h minden káros. Ezért is kérdezem.
2011. dec. 2. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy kitaláltak ilyesmit,de igyál nyugodtan. Én is iszom akkor is,ha meg vagyok fázva.
2011. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak annyira idegesít már, h most elkezdték nyomatni h minden káros.... akkora marketing....azt mondják igyuk a kecsketejet meg a zabtejet, szójatejet. Persze....a kecsketej litere 600 Ft, a Zab és szójatej pedig szintén hasonló árban van. Nem azt mondom...biztos egészségesebbek, de ki tudja manapság ezt megfizetni?
2011. dec. 2. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tej az amit egy emlősállat termel és az emlőjén lehet nyerni.Ki találta ki ezt a szójatejes baromságot?A kókusznak sincs semmiféle teje csak leve. Ugyanis a tej zsíros emulzió!Az meg már elérte az elmebetegség szintjét hogy ezt se meg azt se lehet enni!Menjünk már vissza a fára!
2011. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ok egyszerű, elmagyarázni nem annyira az.

A tejben vannak bizonyos anyagok, amik jó táptalajt biztosítanak a bacilusoknak. Ezért táplálják az ember bélflóráját.

Viszont, mikor valami felső légúti panasza van az embernek, akkor a gyulladt, irritált torkot nem jó ötlet olyasmivel leöblíteni, amiben a bacik jól érzik magukat, és szaporodnak.

Ettől függetlenül ihatsz, másképp reagálnak erre az egyes emberek. Én is kívánom, csak tudom, hogy utána jobban fog fájni a torkom, úgyhogy olyankor kerülöm(kerültem, már elég rég nem voltam beteg).

2011. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is így tudom, de mégis sántít nekem vmi. Mi már eleve tele vagyunk baktériumokkal, a szánkban, mindenhol ott vannak....ennyi erővel abban is jól érzik magukat a gyulladást okozó bacik. Ilyen módon akkor a tej baktériumainak mi közük ehhez?
2011. dec. 2. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értem amit írsz.
2011. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, visszaolvasva elég értelmetlen. xD Annyira nehéz ez a téma. Maradjunk annyiban, h értem a dolgot, csak maradnak bennem kételyek. :D
2011. dec. 2. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!