Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyenkor hogyan táplálkozzak?

Ilyenkor hogyan táplálkozzak?

Figyelt kérdés

Napi 4-5-ször szoktam enni, kisebb adagokban, mindenfélét.

Fáradtságtól függően napi 2 kávé, vagy több. A kettőt reggel és kora délután iszom, sok tejjel, máshogy nem megy le.

Tojást szeretem, sok ételben van, illetve kenyérből teljes kiőrlésűt veszek.


Most vastablettát kell szednem, de a tájékoztató szerint:

"A Neo- Ferro- Folgamma gyomornedv-ellenálló tablettát legalább 1 órával előbb vagy 2 órával később kell bevenni, mint a következő ételeket, másképp azok nem hatnak megfelelő módon: tea, kávé, tojás, tej vagy tejtermékek teljes kiőrlésű kenyér és más gabona készítmények (cereáliák), diétás rostok."


Ennyire nem szoktam kidekázni, hogy mikor és mit eszek... Állítsak be figyelmeztető jelzést a mobilomon? Naponta háromszor kell bevennem, C-vitaminnal. Este inkább korábban veszem be, mert a C-vitamin élénkít és szétlövi az éjjeli alvásomat, ha este veszem be.


A kérdést azért is tettem fel, mert az előbb bevettem a második adagot, majd azon kaptam magam, hogy kortyolgatom a kávémat....GRRR.


2011. dec. 5. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat előre is, de nem tudok igazi választ adni. Nem értem, miért kell ezt éhgyomorra bevenni. Ezeket rendre minden táplálékkiegészítő tartalmazza, azokat pedig étkezés közben, vagy az után kell bevenni. Ebből én arra következtetek(laikusként), hogy ezek az anyagok is az élelmi rostokkal együtt, jó arányban szívódnak föl. Ráadásul a C-vitamint sem maga a kapszula tartalmazza, hanem valamit még adtak mellé, nem? Azt a gyomorsav eleve kicsinálja.

Én a helyedben áttérnék táplálékkiegészítőkre. De ez én vagyok, és én nem tudok elvonatkoztatni attól, ár/érték arányban ezekkel járok a legjobban.

2011. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal!
2011. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


"Táplálékunk a nehezebben felszívódó ferri-vas formájában tartalmazza legnagyobb mértékben és csak kisebb mennyiségben a jobban felszívódó két vegyértékű ferro-vasként. A két vegyértékűvé alakulást a C-vitamin - savas közeg elősegíti. A vas élelmiszereinkben hem és nem hem kötésben fordulhat elő. Hem vas csak állati eredetű élelmiszerekben (máj, hús, hal) található azok vastartalmának körülbelül 40%-a hemkötésű vas. A hemkötésű vasnak körülbelül 15%-a szívódik fel, ugyanez az arány a nem-hem vasnál csak 3-8%! A hem-vas a nem-hem vas felszívódását is elősegíti, ezért növényi forrásait érdemes húsokkal együtt enni. A polifenolok így a teában, borban található vegyületek gátolja felszívódást, akárcsak a gabonák fitátjai. A szója, a diófélék, a foszfátok, a kalcium és az oxalátok gátolják a felszívódást."

2011. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A C-vitamin javaslat volt hozzá, nem konkrét terméket kell szednem belőle, hanem csak annyit javasoltak, hogy vegyek egy doboz C-vitamint és együtt vegyem be őket. Mivel influenzás időszak van, nagyobb dózisút vettem, amúgy se árt némi vitamin :)
2011. dec. 6. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!