Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Próbálok minél kevesebb sót...

Próbálok minél kevesebb sót enni. Jó ez vagy ilyenkor nyáron lehet többet is enni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, ha meleg van és izzad az ember akkor az izzadtsággal nagyon sok só távozik a szervezetből. Ez igaz? Egyébként én télen semmit nem sózok meg, se a főtételt sem pedig a tojást, paradicsomot, uborkát, paprikát stb. Nyáron néha egy keveset szoktam, de csak módjával.
2011. aug. 27. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A sót és a vizet egyaránt pótolni kell ilyen melegben. Nem kell szélsőségekbe esni egyik irányba sem, pl. a levesek tökéletesen alkalmasak erre a célra.
2011. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


Csak nyald meg a szád szélét, amikor ki vagy izzadva! Tiszta só lesz rajta. Ha nem pótolod, felborul az elektrolit háztartásod!

Alapvető összetevője a só az emberi testnek, nem hiába az alapinfúzióban is az van benne.

2011. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!