Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudom elérni, hogy ne...

Hogyan tudom elérni, hogy ne undorodjak a zöldségektől -gyümölcsöktől?

Figyelt kérdés
A gyümölcsök és zöldségek legnagyobb részétől rosszul vagyok, nem az ízüktől, hanem az állaguktól, a természetes állagtól. Képtelen vagyok megenni egy hagymát pl. A húsokkal ugyanez van, rosszul leszek az olyan részektől, mint a bőr és az inak, vagy a csont. Igazából csak erősen feldolgozott vagy tisztított ételt tudok undor nélkül megenni. Mit tegyek? Amióta élek, ez van. Gyakorlatilag csak az almát és a sárgarépát tudom megenni nyersen.
2011. dec. 17. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, mert azért van, hogy megegyük. Nem betegség ez?
2011. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erről volt egy műsor, amiben pont ilyen táplálkozási zavarral küzdő embereket mutattak be. Mindig valamilyen lelki probléma állt a háttérben. Kérdezd meg anyukád/apukád, hogy mikor kezdődött nálad ez az undor. Lehet, hogy akkor történt veled valami rossz, és ez váltotta ki nálad a dolgot...


A zöldségek és gyümölcsök a legtisztább és legegészségesebb ételek, nem kell tőlük "félni" :) Nincs bennük semmi baci vagy kosz (vagy nem tudom mitől tarthatsz...) Az állaggal nem tudsz mit csinálni, meg kell szokni.


Az inakat, csontokat és egyéb finomságokat én is utálom, de hát azt nem sokan szeretik...

2011. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha pürét, turmixot, főzeléket, gyümölcsjoghurtot,lekvárt készítesz, vagy veszel belőlük,akkor is undorodsz tőlük? Vagy ha a kipréselt levüket iszod?
2011. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a turmixolást, ledarálást, de nem minden esetben működik. Vannak gyümölcsök és zöldségek, amelyeket ledarálva vagy turmixolva kis mennyiségben, másféle étellel együtt meg tudok enni, de a többségüktől rosszul leszek. Egy natúr turmixot annyira fel kell hígítanom, hogy úgy már nem sokat ér. Igazából még nem volt módom kipróbálni a turmixolást napi szinten, mert a gépünk régi és nehéz összerakni, szétszedni, ritkán is használjuk. Nézegettem azt a minden -egyben készüléket a t...shoposat, de nem merem megvenni, mert félek, hogy sz.r. Elég komolytalannak látszott, még a tévében is, de tetszett, hogy mindent tud gyakorlatilag és nekem pont erre lenne szükségem. Talán ha annyira finomra turmixol egy erősen rostos gyümölcsöt, akkor meg tudom enni. Arra is gondoltam, hogy olyant, mint pl. a cékla, ami nagyon egészséges, de sajnos az ízét nem bírom, mással keverve, el tudnék így fogyasztani, mixben. Tapasztalatom ebben annyira nincs. Szerintetek érdemes vennem ilyen konyhai gépet vagy pénzkidobás?
2011. dec. 20. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!