Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tea is "víznek" számít?

A tea is "víznek" számít?

Figyelt kérdés
Az ízesítetlen (cukor, citrom nélküli) tea is beleszámít a napi 1,5-2 liter vízbe, amit javasolt meginni?
2011. dec. 19. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Természetesen igen,,sőt a leves is!!
2011. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :)
2011. dec. 19. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen, a tej nem számít bele például, szerintem. Meg még a kávé, a tejes shake-ek.

(És 3-4 liter sem túlzás, napi szinten, bár ez testsúly függő. Egy száz kilós ember 6-7 litert is meg kell igyon, sőt, inkább többet.)

2011. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen meg kell inni,,de nem feltétlen vizet, hanem folyadékot és ebbe a tej is bele tartozik felnőtteknél!
2011. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem tudtam, hogy a tej is beletartozik, de akkor ezekszerint jól tettem, hogy sok tejet iszom. :)
2011. dec. 19. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, hangsúlyozom, szerintem a tej nem tartozik bele, mivel másképp szívódik föl. Jól teszed, ha sok tejet iszol, sok benne a kalcium, és a bélflórának is jót tesz. De elemi víz kevés kerül a vérünkbe a tejből. Többet inni pedig jobb, mint kevesebbet.
2011. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


A tej sajnos egy teljesen értelmetlen folyadék a felnőttek számára. Fehérjét keveset tartalmaz, kevesebbet mint zsírt és szénhidrátot. A laktózt az emberek nagy része nem tudja megemészteni. Vitamin tartalma megközelítőleg 0.

2011. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kalciumforrásnak viszont nem utolsó. Ez azért hozzátartozik az igazsághoz.
2011. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


Igazából nem utolsó kálcium forrásnak, de elég szar. 10g mákban annyi van, mint egy deci tejben.

2011. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tej, kefír, gyümölcs, zöldséglevek, leves, főzelékek, a nyers gyümölcsök, zöldségek, víz, tea is beleszámít
2012. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!