Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Betegségnek számít, ha csak...

Betegségnek számít, ha csak akkor érzem magam jól a bőrömben, ha nem eszek semmit?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben a napi kalóriabevitelem kb 500 kcal volt naponta, vagy kevesebb (ez javarészt puffasztott rizsből, répából, almából és műzliből tevődött össze). Már régebben is csináltam azt, hogy gyakorlatilag éheztettem magam pár napig, de ilyen sokáig még sosem. Múltkor meg kellett ennem egy szem smartiest (bunkóság lett volna elutasítani), és utána egész nap borzalmasan éreztem magam, és csak arra gondoltam, hogy mi a fenének kellett megennem. Ugyanakkor sokkal boldogabbnak és magabiztosabbnak érzem magam, ha üres a gyomrom.
2011. dec. 10. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, betegség. Előbb utóbb 30 kilós sem leszel, és egyszerűen éhenhalsz. Ajánlom, hogy menj pszichológushoz, aki segít kideríteni, miért érzed így.
2011. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem anorexia, mert ennék én, csak tudom, hogy akkor elhíznék.
2011. dec. 10. 10:13
 3/7 A kérdező kommentje:
És ugyebár az anorexia az étvágytalanság. Nekem lenne étvágyam...
2011. dec. 10. 10:14
 4/7 anonim válasza:
Ezzel orvoshoz kéne menned, mert nagy baj származhat belőle. A szervezetednek szüksége van megfelelő mennyiségű táplálékra, hogy megfelelő mennyiségű energiával lásson el téged, és egészségesen tartsa a szervezetedet. Te azzal tudsz segíteni a szervezetednek, ha odafigyelsz az igényeire és eszel egészséges ételeket. A sok zöldség és gabona jó választás, de önmagában kevés. Fehérjét és szénhidrátot is kell fogyasztanod. Esetleg, ha a figyelmedet az egészséges étkezés felé fordítod, akkor kilábalhatsz ebből a fura érzésből, hogy üres gyomorral jobban érzed magad. Ez nem így van, sajnos. Hosszú távon kifejezetten káros és veszélyes lehet.
2011. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, anoraxia nervosás lettél! Menj el pszichológushoz, tápl. tanácsadóhoz, mert így éhen halsz.

Ja, és az anorexia n. legjellemzőbb tünete, h a betegnek nincs betegségtudata, és neked nincs.

2011. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem, nem hiszem. hányingerem is van, ha eszek valamit. és nem, nem vagyok terhes.
2011. dec. 12. 17:43
 7/7 Foxroad válasza:
huh ide nem pszichológus kell. egyszerűen vagy ön magaddal nem vagy meg elégedve ami szerintem hülyeség, vagy pedig orvosra van szükséged. enni muszáj hisz az ember akkor boldog ha teli a hasa vagy van párja. az ízeket élvezni kell. ennyi :)
2011. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!