Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért érzem sokszor éhesnek...

Miért érzem sokszor éhesnek magam?

Figyelt kérdés
Elég sokszor érzem magam éhesnek. Fiatalabb koromban elvoltam a reggelivel egész nap és semmi bajom sem volt. Most meg (21 vagyok) ha degeszre eszem magam, utána 10-20 percel később, ismét éhesnek érzem magam. Ez csak akkor gáz ha nem tudok enni, mert utcán vagyok, vagy dolgozom (ilyenkor persze pánikolok, hogy rosszul leszek, mert kétszer már lettem rosszul emiatt). Egyébként akkor is így van ha egész nap fekszem. Persze mikor éhesnek érzem magam, nem tudok koncentrálni sem. 191 centi vagyok és csak 56 kiló. Mitől lehet a sokszori éhség érzet? Netán cukros lennék, vagy csak a testem megsínylette a régi "nem eszem semmit" hozzáállást? Válaszokat köszönöm.
2012. jan. 8. 15:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
Á nekem is ilyen volt, de nekem nem tartott sokáig. Valószínűleg vashiányod van, menj el egy vérvételre. Azért mondom, hogy alacsony, mert a szervezeted is követeli a pótlását(éhség) és hamar rosszul is leszel. Felírnak egy tablettát, nekem Maltoferem van pl. szeded egy ideig és rendbejössz. Meg persze egyél több húst, májat, tojást - ezekbe is sok a vas. És rendszeresen kell enni! Meg nem egész nap feküdni, mert ha rendszeresen eszel és egész nap fekszel és hirtelen felkelsz akkor is beájulsz (tapasztalat), szóval napi egy kör futás a kertben szerintem nem olyan megerőltető. Vagy ilyesmi! Szedd össze magad :)
2012. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:

Aki 191 centi és hozzá 56 kiló, az ne csodálkozzon, hogy éhes, hanem egyen, szerintem bőven rád fér.

Feltételezem, te is a fogyókúrázók népes táborát gyarapítottad eddig, piszkafává fogytál, kiéheztél, hát nem csoda, hogy mindig éhes vagy. Rád férne néhány kiló, úgyhogy egyél csak. Jó étvágyat, azt hiszem, nem kell kívánnom hozzá, az megvan :-)

2012. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bárcsak fogyóznom kellene. Nem, én genetikailag vagyok sovány, és mindig is az voltam. Régen nem éreztem így.:)

Kb 3 éve kezdődött és voltam vérvételen, de mindenem normális.

2012. jan. 8. 16:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "degeszre eszem magam"?Bekapsz 2 db sültkrumplit?
2012. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy veletlen stresszesebb,vagy nem hianyzikvalami az eletedböl,es a szervezet evvel potolja?Akik szerethianyban szenvednek,v. kiskorukban nem kaptak eleg szeretet,ilyen problemakkal küzdenek.En is voltam igy,volt ugy hogy telyesen bepanikoltam,ha nem tudtam mindjart enni,ahogy elmultak a szorongasaim,panikrohamjaim,persze kezelesen voltam,ez is megszünt,bar nem telyesen,de ha uton vagyok,van nalam valami,es ez megnyugtat.
2012. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*boccs a hibakert,kicsit kapkodtam.
2012. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ugyan ez van velem is! Még 2009 nyarán egy nap nem ettem semmit, és a metrón rosszul lettem. Sokáig féltem tömegközlekedni, de szerencsére elmúlt az ettől való félelem, viszont mindig viszek kaját. Ez az éhség érzet is azóta van! Remélem idővel elmúlik.
2012. jan. 8. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Neked az nap,amikor rosszul lettel,biztos leesett a cukor is,az jar rosszullettel,es hat a felelem megmaradt.Legyen nalad mindig par szem cukor,v. szölöcukor,esetleg müzli,idövel elmulik.
2012. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bánomisén ***** válasza:

Ha három éve kezdődött és most 21 vagy, akkor nagyjából akkor kezdődhetett, amikor befejezted a középiskolát és továbbtanultál vagy éppen elkezdtél dolgozni. Lehetséges, hogy a stressznek a következménye mindaz, amit most itt leírtál. A stressz káros hatásait meg sportolással lehet jól kezelni, bármelyik sport megteszi, a lényeg a mozgás.

Egyél, amikor jólesik, kezdj el valamit rendszeresen mozogni, és ahogy valaki előttem írta, mindig legyen a táskádban valami édesség, cukor, csoki, bármi, hogyha éhes vagy, vagy rosszul lennél, tudj valamit a csőrödbe tömni.

2012. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam stresszes, éppen haverokkal margit szigeteztünk:). Amióta először megtörtént, 3X voltam rosszul tömegközlekedési eszközön. Ha ülök rajta, vagy utcán megyek, és nincs nálam kaja, a semmiből előjön az érzés. Képes vagyok egy táskába sok szenyát elpakolni még csak ha fél órára is megyek el. Sokkal jobb mint régebben, de még mindig nem az igazi.
2012. jan. 8. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!