Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalcium-kúra! Jó ötlet?

Kalcium-kúra! Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 évben nagyon leszoktam a tejtermékekről, tojásról. Nem eszek vajat, tejet sem iszok, tojás csak akkor ha sütiben van.

Észrevettem, hogy azóta jobban hullik a hajam, illetve töredezik a hajápoló balzsamok ellenére is, illetve nemrég volt eltörve a csontom is.

megfogadtam, hogy megiszok napi 2 dl tejet [többet egyszerűen nem tudok, hányingerem lesz tőle :(], heti 4-5 tojást megeszek, és több sajtot fogyasztok.. Szerintetek jó ötlet?


2009. máj. 25. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
mi ebben a sértő? leírtam,h tök normálisan sztem. vagy nyaljam fényesre a segged nehogy véletlenül megsértselek mert hülye voltál? vagy mi?
2009. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Vao! Gratulálok anyucidnak és apucidnak.. Milyen értelmes lényt csináltak.. :)
2009. máj. 27. 22:23
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
mondja az aki azthitte,h heti 4 tojással meg napi 2 tejjel kálcium kúrázik.... :D:D
2009. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalán mi értelme van a kálcium kúrának te géniusz?
2009. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem igaz, mert a D vitamint kis mennyiségben a szervezet maga is elő tudja állítani...

A tejjel igazából az a gond, hogy az csak fehér víz - legtöbbször. És tényleg 2 dl nem túl sok... de amikor jól esik nyugodtan igyál :)

A sajtban, tejfölben, joghurtokban van kálcium.

Tojásból pedig nem hiszem el, hogy 20at meg tud enni valaki, én rettentő sokat eszem, de 4-5 tojás után általában nagyon hányingerem lesz... már ha magában eszem.

Különben is azt hiszem felviszi a koleszterint, nem jó ennyit enni!

De a sok sajt és hasonlók fogyasztása mindenképpen jó, de ha kálcium hiányod van akkor nem ártana tablettát is szedni vagy valahogy még pluszban bevinni.

De ha orvossal konzultálnál biztos segítene.

2009. máj. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
20tojás az semmi. persze, ha normális férfiakról van szó. a koleszterint meg nagyon egyszerűen megoldam a sárgáját nem teszem bele. Ma is betoltam ennyit és még tettem bele egy nagy konzerv tonhalat is meg egy doboz cottage cheeset.
2009. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
ott volt a kulcsszó a D vitaminnal kapcsolatban, hogy KIS mennyiséget...
2009. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De az előállítás is sántít. Azt a szervezet akkor állítja elő, ha a bőrünket napfényéri, de azt meg A-vitaminból. Ha nincs A-vitamin a szervezetedben, akkor a napozással D-vitamin sem lesz. Egyél nyersen répát és úgy menj napozni, de nem 11 és 14 között.
2009. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Gondolom ennyi év után már annyira nem aktuális a kérdés,de azért hát ha......


[link]


Ha jól néztem a máknak van a legmagasabb Ca szintje.

2013. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!