Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon sokszor felmerült már...

Nagyon sokszor felmerült már ez a kérdés, sok helyen, hogy vajon kielégítő-e a húsmentes étkezés, vagy sem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy nem lehet megfelelően pótolni például a b12 vitamint, mert hiába szedi külön az ember, a szervezet nem tudja olyan jól hasznosítani, mint a húsból.


Mindemellett egyre többen lesznek vegetáriánusok a világban.


Egy zöldségben sincs b12 vitamin, és sokan úgy gondolják, hogy az ember alapvetően mindenevőnek született, tehát a szervezete vegyes táplálkozásra van beállva, mint ahogyan ez a belek hosszúságából is adódik.


Érdekelne vegetáriánusok, ha esetleg vannak az oldalon, akkor orvosok véleménye is erről.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. jan. 13. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Na tisztázzuk, az, hogy valaki vegetáriánus nem azt jelenti, hogy vegán, ergó eszik tojást, és tejtermékeket amiben van B12-vitamin, mellé a máj raktározza ezt a vitamin és évekig kell valakinek ilyen életmódot folytatnia, hogy problémát okozzon ez.

Én szimplán azért nem eszem húst, mert nem szeretem az ízét, és tökéletesen megvagyok, köszönöm. Bár a vegán étrendet tényleg nem értem, ha humánus okokból nem esznek, akkor az a megtermékenyítetlen tojás, amiből sose lesz csirke miért kerül tiltólistára? Pölö.

2012. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen ezen én is sokat gondolkodtam. Ki is próbáltam mind a vegán mind a vegatáriánus étrendet. Vegetáriánus voltam körülbelül fél évig és nem tapasztaltam semmiféle negatívumot, de pozitívumot sem. Vegán is voltam körülbelül egy hónapig, amiután olyan szinten megszállt a fáradság, hogy az ágyból alig tudtam kikelni. Igaz, nem szedtem a B vitaminokat. De arra jutottam, hogy ha már kiegészítőket kell szedni akkor ez nem lehet természetes étrend. Nem ezt szánták nekünk. Úgyhogy visszatértem a "könnyebb húsokhoz" mint hal és szárnyas, ez így nekem meg is felel.

Ennek ellenére én is tudok olyanokról akik azt állítják hogy a vegetáriánus és vegán életmódtól sokkal egészségesebbek és energikusabbak.

Szóval lehet hogy egyénfüggő a dolog.

2012. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én erről a múlt hónapban írtam egy házi dolgozatot.Álítólag (testkontroll diamond táplálkozás szerint)a gyümölcsökben és zöldségekben egyaránt van b12 vitamin...és elegendőt ad a szervezetnek.Ha valaki gyorsan tér át a vegetáriánus életmódra akkor b12hiány tünetek léphetnek fel mert ha húst eszünk akkor 8-szor annyi b12 vitamint viszünk be a szervezetbe mint amennyi kéne.Szóval vitamin hiányod nem lesz tőle.

Úgy gondolom h ha fokozod a hús fogyasztást akkor át tudsz térni.Én nem vagyok vega,minden félét eszem,húst mondjuk ritkán,inkább több gyümölcsöt meg zöldséget....és nem érzem h bármi bajom lenne tőle

2012. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A legegeszsegesebb B12 vitamin a farmokon termett, bio zoldsegeken es gyumolcsokon van. Ugyanis ezt egy bakterium termeli. A B12 vitamint szervezetunk akar 10 evig is eltarolhatja.
2012. szept. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!