Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj a gyomrom evés után...

Miért fáj a gyomrom evés után akár a pirítóstól is?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kezdődő gyomorfekély, de nekem pl. a gyomrom fájt sokáig eleinte, miután később kiderült, hogy vakbélgyulladásom van.
2012. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem akartalak elrémiszteni, most jutott eszembe, hogy a savtúltengés is okozhatja ezt. Vegyél a gyógyszertárban quamatel minit és ha attól jobban leszel, nincs nagy gáz.
2012. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyomorfekély esetén enyhülnie kéne a fájdalomnak evés után. Elvileg.


Nekem sokat fájt a gyomrom, amíg rá nem jöttem, hogy el kéne felejtenem a gabonából készült ételeket. Azóta sosem fájt.


Hogy neked mitől fáj, arra neked kell rájönnöd, akár orvosi segítséggel.

2012. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha elmennél orvoshoz? :)
2012. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sok a savam ez biztos ,1 éve voltam tükrözésen akkor azt mondta az orvos idegalapon van ! Gyógyszert szedek a savamra mégsem jobb ! Pontosabban olyan a gyógyszer ,hogy ha fekélyem lenne arra is jó lenne ! Megint menjek vissza tükrözésre ?
2012. jan. 17. 12:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, hogy újra menj orvoshoz, de ne ugyanahhoz! Hiszen az olvasottakból látszik, a doki sem ért hozzá csak darab-darab, letudta a rendelési idejét. :-(

Számok oka lehet, amitől fájhat a gyomor. Valóban az idegi megterhelés miatt is fájhat. De attól, hogy a doki elmondta azt, amit magadtól is tudsz, miszerint idegeskedsz evvel nem oldódik meg a problémád. Legegyszerűbb felírni egy savlekötőt és hazaküldeni a beteget.

A legfontosabb megszüntetni a kiváltó okokat! El kellett volna magyaráznia, miket ehetsz, miket nem, mivel csökkentheted a gyomorideg problémát, stb. Közhely, de működik, Életmódváltás.

Magam évek óta közködök hasonló problémával. Hol jobb, hol rosszabb. Amikor betartom a diétát, és próbálom oldani a stresszt, akkor hosszú ideig semmi problémám, amikor nem figyelek oda, ismét fáj. Én több orvosnál voltam már. Nem gyomorfekélyem van, hanem úgy nevezett Reflux betegségem van. Lásd: [link]

Litániákat írhatnék, milyen élelmiszerek fokozzák a gyomorsavat, melyek terhelik meg az emésztést, ill. melyek kímélik, mik azok, amik segítik a kellemes érzet elérését. Ezeket neten is megtalálod. Olvasni, olvasni :-)

Ajánlom menj el egy másik szakorvoshoz, és ami fontos egy dietetikust is keress fel, ők tudnak nagyon jó tanácsokkal szolgálni. És nem ártana valamiféle stressz oldás. Jóga, meditáció, agykontrol.

/Jómagam cukorbeteg is vagyok, nejem pedig liszt érzékeny és allergiás sok mindenre. Képzelheted, milyen nálunk összeállítani egy ünnepi menüt :-) De megoldjuk, manapság már gyakorlatból./

Jobbulást!

2012. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2012. jan. 21. 19:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha pszihés okok miatt fáj (pld, sok stressz, anyagi, munkahelyi gondok), akkor a legjobb szer rá:


"Nux vomica C 30" nevü orvosság.

Ebböl havonta 1 x 5 golyócskát kell bevenni, semmi mellékhatása nincs, garantáltan rendbehoz, de a kávéfogyasztásról le kell mondani, mert az megszünteti a hatást.

Addig szedd, amíg érzed, hogy jó és még utána is egy kicsit. A legjobb lenne egy kúra vele, kb.6-8 hónapig. (akor valószínüleg soha többet nem jön vissza ez a panasz.)

A szer ára kb 7 EURO körül van (nem otthon élek, itt ennyi).


Ha valakinek sok a sava (a fenti szer is jó rá különben), de van még egy másik is a Schüßler-sók egyike, a "NR.9" (Natrium phosühoricum D 6). Naponta 2-3 x 1 Tabletta.


A cukorbajra nagyon jó a Schüßler-só "NR.8". (Natrium chlorid D 12). Naponta 1 x 1 Tabletta, vagy ha golyó formában kapható : naponta 1 x 5 golyó.) Szintén hosszú ideig szedni, bár nagyon gyorsan segíteni fog.


Minden allergia ellen nagyon jó a Schüßler-só "NR.2" (Calcium phposphoricum D 6). Naponta 2 x 1 Tabletta.


Egyik esetben sem szabad kávét inni, pótkávét (cikória, maláta stb.) lehet.


Jó gyógyulást kívánok!!

2012. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Mindegyik fent említett orvosságot meg kell tartani, nem kidobni!, mert nem megy tönkre. Jogi dolgok miatt 5 év szavatossági idö áll rajtuk, de 100 év múlva is ugyanúgy hatnak!

2012. jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm ! Az első kettő közül melyiket ajánlanád inkább ? Kisbabát szeretnénk és nem lenne jó ha bármilyen mellékhatása lenne ! Valószínűleg idegalapon van a sok sav és ami a többit okozza az is ... !
2012. jan. 22. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!