Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lejárt tejterméktöl nem...

A lejárt tejterméktöl nem leszünk betegek?

Figyelt kérdés
Aupair vagyok, es szamomra elkepesztö, hogy a csaladot nem erdelki a tejtermekeken szereplö lejarati datum. Pillanatnyilag van a hütöben novemberben lejart puding is, nem is egy, összesen pedig vagy 15 legalabb egy hete lejart dolog. Nem azt mondom, az egy-ket napja lejartat még en is megeszem, de volt, hogy a gyerek mondta, hogy furcsa a joghurt allaga, mire mondtam, hogy mert ket hete lejart.. De apuka azt mondta, egye csak nincs annak baja. Es a szülök is vigan eszik akar az egy honappal korabban lejart joghurtot. Most akkor csak viccböl irnak ra szavatossagi idöt?
2012. jan. 18. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem én sem enném meg...

nagymamámnál egyszer találtam 5 éve lejárt májkrémet >< de persze rögtön kidobtuk,csak a kamrában volt jól elbújva

2012. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyomorrontást azt simán lehet kapni. Hányás, hasmenés.

Ennyire igénytelenek lennének akiknél dolgozol, hogy erre sem tudnak figyelni?

De gondolom te nem vagy felhatalmazva arra hogy mindent kiszórj a hűtőből ami lejárt és adnak pénzt hogy pakold tele frissel? Már csak azért kérdezem mert végülis náluk laksz, nem? Te felelsz a gyerekekért.

2012. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ételfertőzést lehet kapni a több hete lejárt tejterméktől.

ami 1 hete járt le még ehető. De a furcsa állagút nem kéne enni.

Egyébként természetesen nem viccből van a szavatossági idő.



Ha hajlandóak akkor pakold ki a hűtőt és vegyél firraert. aupairként te is vásrolsz gondolosm hát akkor legyne ez a te dolgod... vagy nem tudom. Nem nagyon tudsz sokkal másabbat tenni.

2012. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az elsö heten rendet raktam a hütöben, akkor is volt par lejart cucc, gondoltam, azert, mert akkor jöttek haza a nyaralasbol. A 2,5 honapja lejartat kidobta a nö, a többire viszont azt mondta, hagyjam csak, jo az még. Meg ahogy fent is irtam, a szülök gond nelkül megeszik, nem is figyelik, nem erdekli öket, szerintük az is ugyanolyan jo. Ma reggel megmondtak, mit fözzek, mondtam, hogy csak 6 napja lejart tejszin van itthon (ami bontott amugy), de azt mondtak, böven jo az. Szoval ha kidobalnam a romlott cuccokat, még en lennek leszurva. Penzük pedig böven lenne ra. Vagy ha meg sajnaljak a penzt, ne vegyenek egszerre olyan sokat...
2012. jan. 18. 08:40
 5/12 A kérdező kommentje:
En soha nem vasarolok, mindig a nö intezi hetvegen. De olyankor annyi mindent vesz, hogy a hütöbe ugy kell betuszkolni a dolgokat, es a regi termeszetesen hatul marad.
2012. jan. 18. 08:41
 6/12 Antimod ***** válasza:

Egyszer ettem pár kanállal egy lejárt, rossz ízű joghurtból, és délutánra komoly gyomorgörcseim lettek.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát aminek nagyon gáz már a lejárati ideje én azt szépen eltüntetném a hűtőből míg nincsenek otthon a háziak.

Megáll az ész hogy lejárt szavatosságú, romlott cuccból főzz!


Ha legközelebb bevásárol a nő és pakoljátok be a hűtőbe, akkor azt úgy csináld hogy válogasd/rendszerezd a szavatosságuk szerint. Ami még sokáig jó, az kerüljön hátulra, aminek közel van a lejárata mindig az legyen elöl.

Úgy néz ki ebben a családban neked kell az észnek és a gondoskodónak lenned, mert a családfők egyszerűen igénytelenek és képtelen erre.

2012. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha már mst nem teheszt akkor amikor váráslás után bakol a nő a hűtőbe segyts neki és a régit vedd ki,ohgy az foggyon előbb. Ezt más élemiszerkkel foglakozó cégeknél is így teszik.
2012. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"nagymamámnál egyszer találtam 5 éve lejárt májkréme"

A konzerv nem tud megromlani, az sterilizálva van, honvédségnél etették bőven a néppel.


Kérdésedre válaszolva:

A magyar "minőségét megőrzi" helyett sokkal inkább jó az angol "Best befor", és a német "mindenstens haltbar bis" /mindenképpen eltartható ...-ig/.

4-5 nap akár egy hét is van a tejtermékeken, de a hónapok óta lejártat én is kidobnám,

2012. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szoktam rendezkedni a hütöben, karacsony elött még nagyjabol rendben is volt, de mikor ünnepek utan visszajöttem, 22 darab lejart tejtermek volt, köztük még novemberiek is. Kidobnam szivem szerint, mikor nincsenek itthon, csak nem akarom, hogy azt lassak, hogy elöttük nem eszek, mikor meg nincsenek itthon, folyamatosan ürül ki a hütö. Igy aztan ott hagyom, engem nem zavar, hogy ök mit esznek. Volt egy erdekes eset, a nö minden reggel naturjoghurtot eszik, a ferfi meg nem szereti. De egyik reggel a nönek nem volt ideje megenni, igy a pasi megette a maradekot. Az az egy volt eppen akkor itthon, igy tudom, hogy eppen egy honappal korabban jart le. A ferfi pedig joizüen megette, majd elegedetten azt mondta: hmm, ennel sokkal rosszabbra emlekeztem.. Szoval még szeretik is a romlott kajat... Döbbenet.
2012. jan. 18. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!