Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a xilit-re (nyírfacukorra)...

Ez a xilit-re (nyírfacukorra) is igaz?

Figyelt kérdés
"Nem jó ötlet, az ilyen izék fogyasztása embernek sem a legjobb. Ha megérzed az édes ízt, a szervezeted felkészül a cukor fogadására, felmegy az inzulinszinted, lemegy a vércukrod. De utána meg nem érkezik meg a cukor adag, és nekiáll éhezni a szervezeted, mire a sürgősségi tartalékokból emeli a vércukrod, meg fordított hormonális hatásokat indít el a probléma megoldására. Az eredmény, hogy éhes leszel tőle, hosszú távon pedig cukorbetegséget is okozhat. Nem csak a stevia, hanem minden cukormentes édesítőszer. Ennyit az emberről."
2012. jan. 30. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hülyeség alapból, lassan 5 éve használok édesítőket, se cukoréhségem nincs, se nem viszi fel a vércukromat.
2012. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az édesítőszerektől ódzkodom, de xilitet használok. Ez igazából nagyon hasonlít a cukorra. Energia tartalma is van stb. szóval szerintem a xilitre nem vonatkozik.
2012. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez semmire nem vonatkozik, mivel a szervezeted nem készül fel előre a cukor fogadására... Ez milyen baromság már? Fogadok itt olvastad:D

A vércukorszint emelkedése váltja ki az inzulinnak a kiválasztását...

Ha nem emelkedik meg a cukor, az inzulin se megy fel.

2012. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen itt olvastam..ezért is kérdeztem meg mert annyi hülyeséget írnak... :D ezek szerint itt is bejött
2012. dec. 1. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Xilit is cukor, csak nem répa, és nád cukor, hanem gyümölcs cukor
2012. dec. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcscukor a fruktóz... a xilit cukoralkohol...
2012. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerkezeti képletében van csak eltérés, gyakorlati képlete ugyan az
2012. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcscukor bőven megemeli a vércukrot, a xilit kb. egyáltalán nem ;) Mi ez, ha nem különbség?
2012. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!