Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Patkányméreg kerülhetett az...

Patkányméreg kerülhetett az ételbe?

Figyelt kérdés
Uj házba költöztünk, és az előző tulaj lomokat tartott, tele raktuk ezért a házat pocméreggel. Miután beköltöztünk felszedtük persze, de emlékzetem szerint a kamrába is volt. Tegnap leesett a tésztaszűrő, olyan hely közelébe ahol régebb méreg volt. Jól átmostam forró vizzel és Jar-ral. De utána használtam is. Kerülhetett ettől az ételünkbe méreg? Ennek kb 12 órája
2012. febr. 4. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen kizártnak tartom.

Ha mégis aggódsz, igyatok egy-egy pohár tejet, abban van annyi K-vitamin, ami bőségesen elég ellenszer ilyen mennyiség ellen. Ártani meg garantáltan nem fog.

2012. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi. sztem is feleslegesen aggódok de megijedtem. tüneteim nincsenek csak az ijedtség.
2012. febr. 4. 07:33
 3/5 A kérdező kommentje:
ha mégis jár erre egy orvos vagy orvostanhallgató jólenne ha ő is megnyugtatna.
2012. febr. 4. 07:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy kerülhetett az ételbe. A patkányméreg nem olyan erős, hogy szemmel nem látható mennyiségek bajt okoznának. De így, hogy még jól el is mosogattad 0%, hogy került az ételbe.


Amúgy a patkánymérgek többsége úgy hat, hogy "közömbösíti" a K-vitamint, ezért a K-vitamin függő alvadási faktorok nem fognak képződni, ezért a patkány belsővérzésben meghal.

Ezt azért írom le, mert az aggódásodat elnézve lehet, hogy később azon agyalnál, hogy nem okoz-e rákot vagy valamilyen más betegséget belőle kis mennyiség, de elébe megyek a dolgoknak és leírom, hogy nem.


(5. éves hallgató vagyok)

2012. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a kedves válaszod!
2012. febr. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!