Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejérzékenység?

Tejérzékenység?

Figyelt kérdés
orvos nem küldött vérvételre ebből a célból, de amikor tejet iszom fél órán belül irdatlanul megfájdul a hasam, hányingerem lesz és megy a hasam. Ez tejérzékenység?
2012. márc. 31. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

valszeg

de érdemes kivizsgáltatni

orvostól próbálj erre vmilyen kivizsgálást kérni

2012. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

azért nem küldött vérvételre, mert ezt a vérvétel nem mutatja ki. (orvostanhallgató vagyok)

A tejérzékenység azt jelenti, hogy kevés olyan enzim van benned, ami a bélben lebontja a tejcukrot, ezért az a bélben marad és a bélbaktériumok bontják le. Ez gázképződéssel jár, a maradék cukor vizet szív a bélbe, ettől van hasmenésed és persze a hasfájás, görcsök. Ezzel nem lehet mit kezdeni, csak annyi, hogy kerülni kell a tejet. Amúgy a felnőtt emberek nagy részében kialakul. Ha valaki nem iszik rendszeresen tejet, annál előbb utóbb nem termelődik az enzim. Remélem tudtam segíteni. Elméletben lehetséges, hogy ha minden nap nagyon kis mennyiségű tejet iszol, akkor előbb utóbb javul a helyzet, de ez nem mindenkinél jön be.

2012. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) viszont én még csak 16 vagyok...de pár kortytól is kikészülök :S
2012. márc. 31. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Stimm, dettó. De ugyanez van a túrós buktával és minden hasonlóval. A túró rudival nem, de sztem abban nincs is túró azért.
2012. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Jóég ekkora kammer te biztos nem orvostan hallgató voltál, vagy ha igen ezt a részét nem vágod. Leírom valaki hátha idetéved majd:


A tejérzékenység, az nem laktózérzékenység! A kettő két különböző dolog. A laktóznál valóban enzimhiány okoz gondot, melyet tablettával lehet pótolni, ha valaki tejeset fogyasztana. A tejérzékenységnél más a helyzet, ott az immunrendszer is érintett, a tejfehérje nem szívódik fel kellően, ezért átereszti a bélfal, ez pedig immunreakciót vált ki a szervezetben. Lehet tőle hasi panaszok mellett bőrpanasz, fogyás vagy épp hirtelen hízás, izületi gondok stb. Teljes tejmentes életmód szükséges, nem javít hat az enzim külső bevitele sem. Csak növényi eredetű tejtermékek fogyaszthatok.

2020. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!