Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges napirend egy...

Egészséges napirend egy tizenévesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában szinte minden nap fáj a hasam, és minden nap le kell hogy rendezzek egy nagydolgot a wc-n. Ezzel nem is lenne baj, csakhogy mindig iskolában jön rám, és ott meg nem igazán van lehetőség ennek az elvégzésére.

Továbbá, mostanság elgondolkodtam, és nem biztos hogy megfelelően élek. Kezdjük ott, hogy 16 éves fiú vagyok. 60kg és 175cm magas. Szerintem ez egész átlagos. Mozogni imádok, sokat sportolok, például foci, gördeszka, bicikli és minden nap gyalog járok suliba-haza. Nagyon szeretem a húsféléket, meg nem tudnék lenni nélkülük. Rájöttem egy hónapja, hogy telhetetlen is vagyok, mert van hogy többet eszek a kelleténél, akár este 9kor is telezabálom magam, pedig teljesen felesleges, de ezen már próbálok változtatni, igyekszem mindig csak elegendőt táplálkozni. A gyümölcsöket, zöldségeket szintén szeretem, de eléggé háttérbe szorulnak, szerintem nagyon keveset eszek belőlük.

Mi a véleményetek erről, illetve mit tudnátok tanácsolni nekem? Ha lehetne linkelnétek egy egészséges életmód napirendet, vagy megfelelő napirendet, vagy hasonló oldalakat? Előre is köszönöm!



2012. ápr. 4. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az életmódoddal van baj, inkább kissé neurotikus lehetsz, attól ez a hasfájásos epizód a suliban. Relaxálni kellene megtanulnod, és lazábban venni a dolgokat.
2012. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát szerintem azzal nem nagyon van baj, egész nyugis természetű vagyok, igaz fel szoktam húzni magam dolgokon, de ritka mikor tényleg nagyon ideges vagyok. Igazából mostanság elég lazára vettem a suli témát, egyre kevesebbet tanulok, de szerencsére még így is 5ös vagyok :D Úgy kb napi 1,5-2 óra tanulás.

De ismét kérdem, tudnátok egészséges napirend oldalakat küldeni?

2012. ápr. 4. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!