Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg vagyok? Már bő fél...

Cukorbeteg vagyok? Már bő fél éve panaszaim vannak amik egyre erősödnek?

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja vagyok rosszul minden evés után.Hányinger, hányás, szédülés.Végigjártam a gasztro poklait.Minden negatív lett.Most küldenek majd vércukorterhelésre,pajzsmirigy vizsgálatokra.November óta 16 kilot fogytam, rendesen eszek,lesziktam a cigiről is, hátha az okozza ahányingert, szédülést, gondoltam hízok is mellette, de nem. Lehet,hogy cukros vagyok?
2012. ápr. 6. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
az, hogy mi a bajod majd a vizsgálatok után kiderül. azt tudod csinálni, hogy teszteled, hogy milyen ételek váltják ki a rosszullétet. könnyen lehet, hogy valami ételallergia van a háttérben.
2012. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség első tünetei: csillapíthatatlan szomjúság, feltűnően sok vizeletürítés, a genitális tájék viszketése.A pajzsmirigy alul működésekor, a beteg levert, sokat alszik, és megmagyarázhatatlanul sokat hízik, a haja, és a bőre száraz lesz, esetleg a haja hullani is fog. Az arca felpuffad, a szeme körül "táskák" képződnek, a hangja mélyül.Túlműködés esetén: A szervezet anyagcseréje felgyorsul, és bár a beteg sokat eszik, mégis fogy, nyugtalan, álmatlanságban szenved, izomremegés is felléphet, gyakori a szívdobogás érzés, és a verejtékezés.A pajzsmirigy megnagyobbodik, a szem kidülled, a tekintete csodálkozónak tűnik.
2012. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy cukorbeteg vagy, esetleg majd leszel, de a tüneteid inkább arra utalnak, hogy olyan dolgot (esetleg többet is) eszel, amit rosszul tolerálsz.


Kezdd el kideríteni, mitől vagy rosszul. Egyszerre mindig csak egyféle ételt egyél és írd föl, mi volt az és milyen tüneteid voltak utána. Aztán a több összetevőből álló kajáknál végig kell nézni, milyen összetevő közös bennük, ha rosszul voltál tőlük.

Én például rosszul viselem az étolajat, az állati zsíroktól viszont semmi bajom. És a liszt+étolaj kombó meg teljesen hazavág.


Akármi is lett az eredményed a vizsgálatokon, mindenre figyelj! Főleg arra, hogy nagyon sok ételben van glutén (gabona) és tejszármazékok is. A gluténérzékenységet nem mindig sikerül kimutatni és sokszor csak laktózérzékenységet néznek, pedig pl kazeint sem ártana.

2012. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ételallergia tesztem már volt.Vérvételes is, meg gyomromból vett mintával készült is mindegyik negatív mindenre.

Figyeltem, mitől lehet, bármitől!Amíg nem eszek semmit,addíg nincs bajom,de nem koplalhatok.

Azért is küldtek ilyen vizsgálatokra, mert állandóan szomjas vagyok,napi sokszor 5 litert is megiszok!És állandóan eszek, így fogytam.

Tudom, hogy csak a vizsgálat mond biztosat, de kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra is:)

2012. ápr. 6. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet cukorbetegség is akár, de ezt csak vérvizsálattal lehet igazolni. Ezzel nem kéne várnod, hanem minél hamarabb intézni.

Az mindenesetre nem normális, hogy ennyit fogytál, plusz a nagymértékű folyadékbevitel ellenére szomjas vagy.

Lehet, hogy az étkezés utáni rosszullétek a hirtelen vércukor-emelkedések, majd leesések miatt vannak...

2012. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!