Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék felszedni pár kilót?

Hogy tudnék felszedni pár kilót?

Figyelt kérdés
Én egy 12 éves fiú vagyok, 160 cm magas, és 37-40 kg. Születésemnél édesanyám állítja hogy egy húsos baba voltam. Az osztályban én vagyok az egyik legsoványabb, és szeretnék magamra szedni kb 5-6 kilót, de CSAK EGÉSZSÉGES KERETEK KÖZÖTT!

2012. ápr. 13. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:
és rendszeresen sportolok
2012. ápr. 13. 12:50
 2/7 pacsi ***** válasza:

Lehet, hogy túl egyszerűen hangzik, egyél többet. Nem tudok más ötletet, esetleg valami étvágygerjesztőt is egyél, de ilyeneket nem ismerek.

Én nehezen hízó típus vagyok, és annyit eszek, amennyit bírok és így lassan hízok, szóval ez a titka :)

Ismerkedj testépítő étrenddel, mert az erre van kihegyezve, hogy hogy hízzál egészségesen.

2012. ápr. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Sportolj többet: ezzel szálkásabb leszel, és fel is szedsz pár kilogrammot (tudniillik az izom nehezebb, mint a zsír). Sok sikert! :)


13/L

2012. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, ezt tudom, hogy az izom nehezebb, mint a zsír:D de ha többet sportolok, akkor kevesebb lesz rajtam a zsír, és hát izom.... azt nehezen lehet magamra szedni:S de azért köszi a választ:D
2012. ápr. 14. 18:46
 5/7 anonim válasza:

Utolsó vagyok


„Hetente fél kilogramm testsúlygyarapodásnál többre nem kell törekedni, mivel nem szabad megterhelni a szervezetet. Növelni kell az étrendben a fehérjék, a zsiradékok és a szénhidrátok mennyiségét, mert ez adja a többletenergiát. Ha napi 500 kcal-val fogyasztunk többet, mint amennyit a szervezetünk felhasznál, akkor elérhetjük a megközelítőleg heti fél kilogrammos súlygyarapodást, de oda kell figyelni a mikrotápanyagok és a napi 1,5-2 liter folyadék felvételére is, amelyeknek kiemelkedő szerepük van az energiát adó tápanyagok hasznosulásában.


Fontos a rendszeres, naponta többször, ötször vagy hatszor történő étkezés, de nem szabad túlterhelni az emésztőrendszert. A tízórai és az uzsonna lehet például gyümölcs vagy gyümölcsturmixok, illetve olajos magvak kis mennyiségben. Az étrend tartalmazzon utóvacsorát is, ami lefekvés előtt fél órával kis mennyiségű étel fogyasztását jelenti (például egy doboz kefir, két darab keksz, egy darab zsírszegény kockasajt, egy lágy tojás, stb). A tányérra mindig kis adagokat kell tenni, mert a nagyobb adag étel látványa elveheti étvágyunkat. Ne édesítsük túl az ételeket, és erős, csípős fűszereket sem ajánlatos használni, de a többi, főleg zöld fűszer használata előnyös, mivel javítják az étvágyat, az ízetlen étel pedig rontja az evés élvezetét.


A roboráló (feltápláló) étrend energia- és fehérjegazdagságot jelent. Ez az egészséges, de hízni vágyó emberek esetében, illetve betegség esetén is - a beteg állapotától függően - naponta 2300-3300 kcal kalóriafelvételt jelent. Ezen belül a fehérje és az összetett szénhidrátok mennyiségét kell megemelni (fehérje: 1-1,2 g/ttkg, szénhidrát: 350-500 g/nap). A zsiradékok felhasználásával nem szabad túlzásokba esni: mennyiségük ne haladja meg a napi energiaszükséglet 30 %-át. Elsősorban növényi olajokat lehet használni, amelyek vitaminokat tartalmaznak, előnyös az esszenciális zsírsavösszetételük és nem tartalmaznak koleszterint.


Az étrendben a fehérjét tejjel, tejtermékekkel, tojással, hússal, halhússal, húskészítményekkel, növényi fehérjékkel és fehérjealapú tápszerekkel biztosíthatjuk. Szerepeljen a menüben minél többször zöldség- és főzelékféle, burgonya, rizs, gyümölcsök, kenyér és tésztafélék. A friss gyümölcsök és zöldségek segítik a szervezet vitamin-, ásványi anyag- és nyomelem-ellátottságát. A pektint tartalmazó gyümölcsök és zöldségek biztosítják az emésztéshez szükséges élelmi rostokat is. Hízókúrában, roboráláskor a túlzott mértékű rostfogyasztás nem ajánlott. A túlzott cukorral történő ízesítést kerülni kell, mert csak az "üres" kalóriát növeli, nem tartalmaz tápanyagokat. ”

2012. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi, ezt megpróbálom betartani O_O de azon viszont csodálkozom, hogy 12 éves fiúnak kb.1000 kcal-el kell többet ennie, hogy hízzon, mint egy átlag felnőtt férfinek O_O
2012. ápr. 15. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

otthon csinálj saját testsúlyos gyakorlatok, tolódzkodás, húdózkodás, felülés, fekvő, guggolás, kitörés (nem tudod mik ezek keress googleben utána)

illetve próbálj több húsz fogyasztani (anyudat kérd meg)

2012. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!