Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás vagyok a kakaóra és...

Allergiás vagyok a kakaóra és a diófélékre. Lehet valami bajom, ha fehércsokit eszem? O. O

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és tejet sem szabad sokat fogyasztanom...
2012. ápr. 21. 12:50
 2/10 anonim ***** válasza:
A fehércsoki is kakaó vajból készül, bár dió nincs benne.
2012. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a papírján, és ha az van rajta, hogy nyomokban tartalmaz diót, kakaót, akkor ne egyél.
2012. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az van rajta :S basszus :(
2012. ápr. 21. 13:10
 5/10 anonim válasza:
Én is allergiás vagyok a kakaóra, diófélékre sőt még a tejre is :S Én 2 évig tényleg rendesen betartottam, hogy mellőzöm az összes olyan ételt ami tartalmazza ezeket, és most ha eszem csokit vagy diót akkor sem lesz semmi bajom (persze csak módjával), azonban a tejnél meg a tejszínnél ez nem működik. Tejfölt, sajtot, túrót tudok enni...de "nyers" tejet ill tejszínt azt továbbra sem. Arra ott vannak azonban a laktóz free, ill soya termékek amik teljesen rendben vannak.
2012. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

nem vagyunk szerencsések, hogy pont a jó dolgokat nem szabad..:/

2012. ápr. 22. 01:31
 7/10 anonim válasza:

Hát nem...de lehetne rosszabb is.

Am ha valamire az van írva, hogy 'nyomokban tartalmaz dióféléket' akkor az nem azt jelenti, hogy magában a csokiban van dió is, hanem azt, hogy a szalagon ahol készül maga a termék, ott csinálnak diótartalmú kajákat is, és lehet, hogy ha nem lett 100%osan letisztítva a szalag, akkor került egy pár morzsa a fehércsokira is pl.... Szóval ha csak nem annyira vagy a dióra allergiás, hogy kapásból anafilaxiás sokkot kapsz tőle (ergo belehalhaszt) akkor nyugodtan edd csak, kicsi az esély arra, hogy pont vmi kis dió morzsa lesz a csokidon :D

2012. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ja okés, köszi :)
2012. ápr. 22. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a dióra allergiás hanem a kakaóra is. Már pedig azt a fehércsoki nem csak nyomokban tartalmaz.
2012. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igen, de azt már írtam neki egy fentebb lévő comment-ben, hogy ha mellőzi 2 évig, akkor utána visszatérhet a csokihoz is akár.

Ami még 1 jó ötlet,az az szerintem, hogy van az az úgynevezett szentjánoskenyérmag-őrlemény, ami kakaó helyettesítő az olyanoknál akik allergiásak a kakaóra. Szóval én azt használtam pl a csokitortára :) Finom nagyon, persze ne várjál egy Milka ízt, de azért helyettesítőnek jó.

2012. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!