Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés ellen, táplálkozás...

Székrekedés ellen, táplálkozási javaslat?

Figyelt kérdés

Megint székrekedésem van, guttalaxot csepegtetek, nem nagyon akart használni (még mindig nem jött ki az egész) Először is, mit csináljak, hogy elmúljon? (Valami házi gyógymódra lennék kíváncsi, például hallottam, hogy egy feles pohár étolajat szoktak inni, de ez elég brutálisan hangzik, és nem tudom be válna-e)

Másodszor pedig, mit egyek, hogy ilyen ne forduljon többet elő? (Ez a második székrekedésem, múlt hónapba is volt egy)


2012. máj. 1. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki esetleg az Oxytarm nevű méregtelenítő készítményt, nekem az vált be emésztőrendszeri problémákra. 3 hónapig szedtem kúraszerűen, és megszűntek a panaszaim, pedig előtte már próbáltam mindent én is. (Rengeteg gyümölcsöt ettem, joghurtokat, minden reggel egy pohár langyos vizet ittam, leveseket egész nap, de nem sok eredménnyel.) Ez végülis valószínűleg kitisztíthatta a méreganyagokat a szervezetemből, mert lekopogom, azóta rendben van minden odabent és oda odalent is :)
2012. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy kipróbálom!:)
2012. máj. 2. 16:17
 3/5 pokróc23 válasza:

Szia! Nem tudom, hogy szereted-e a magoskenyereket, de én mióta azt a rozsos kenyeret eszem, ami a dm-ben is kapható, Vollkornbrot a neve, azóta teljesen rendben vagyok.

Ami pedig gyorssegítség szokott lenni nekem ilyenkor, hogy megeszek egymás után 3 narancsot. Komoly, szinte azonnal hat!

2012. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Székrekedés ellen a legjobb házi praktika, ha felkelés után megiszol egy pohár meleg italt. Ez lehet koffeinmentes- vagy gyümölcstea, de akár egy kis citromlével és mézzel ízesített meleg víz is. A lényeg, hogy jó meleg legyen, mert ez serkenti a bélműködést.
2012. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A szilva, az aszalt szilva és a szilvalé mind-mind igen hatékony székrekedés esetén. És nem csupán azért, mert rostokban gazdagok.
2012. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!