Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszerevő vagyok? Mit...

Kényszerevő vagyok? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta képes vagyok bármiből megenni bármennyit. Nincs olyan hogy tele vagyok és ezért nem eszek többet ha étel van a közelemben megeszem. Hiába tudom hogy nem szabadna, nem tudok ellenállni. Az iskolában is csak nagyon nehezen tudom megcsinálni, hogy ne egyem meg első szünetben az összes szendvicsemet, be kellett vezetnem egy szabályt ami megszabja, hogy melyik szünetben ehetek és mennyit. Ezt nagyon nehéz betartani, és nem mindig sikerül. Ennek ellenére nem vagyok kövér, inkább csak teltkarcsú, de képes vagy 2-3 hét alatt 7-8 kilót is hízni! Mit csináljak?
2012. ápr. 25. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
akaraterő. bár nekem is ugyanez van. egyszerűen ha eszek valamit, után 1 órával már megint ennék. ha tehetném egész nap csak ennék. de nem tehetem :(
2012. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod tenni, hogy nem eszel. Bármennyire is nehéz, de meg kell állni, hogy folyamatosan megeszel mindent.

Esetleg próbáld meg úgy, hogy nincs elérhető közelben étel, vagy el zárjátok valahova, így ha akarsz sem tudsz enni, és megtanulod elterelni róla a figyelmed. Kösd le magad valami hobbival stb...

2012. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keresd meg az evési kényszered igazi okát. Az evéssel ugyanis csak kompenzálsz. Amíg a valós okot meg nem szünteted addig enni fogsz. Érdemes szakember segítségét kérni!
2012. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 27. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!