Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A dextróz káros?

A dextróz káros?

Figyelt kérdés

Vettem 2 kiló Dextrózt, és 2-3 kanállal mindig rakok natúr müzlibe és azt eszem, mert elvileg hizlal.

Már híztam tőle 4 kilót 1 hónap alatt, de félek hogy valami káros hatása lesz, esetleg cukorbeteg lehetek?

Tudom, elég hülyén hangzik, de semmit sem tudok erről, csak azt mondták hogy hizlal.

Köszönöm előre!

16/L



2012. máj. 4. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
nem káros
2012. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háát, azért nem biztos, hogy szőlőcukrot csak úgy napközben kéne majszolni :S Nemtudom, hogy ennyitől is-e, de sanszos lehet egy cukorbetegség a sok cukortól. Legalábbis sportrovatban óva intenek attól, hogy szőlőcukrot edzés után kivételével bármikor is eszegessünk.


Ha hízni akarsz, kezdj sportolni, emrt így csak elzsírosodsz, ami nem lesz szép. Ha sportolsz, az energiaigényed is megnő, többet fogsz enni, ezáltal hízni, ha meg okosan csinálod, izmot is szedhetsz fel, ami a szép női test formáját adja. Túl sok izomtól nem kell félned, nőként az lehetetlen hormonális készítmények nélkül. Én amondó vagyok, irány a sportrovat!

2012. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát jó, csak híznom kell minden féle képpen, 39 kiló voltam amikor bekerültem a kórházba... most 43 vagyok, és muszáj híznom mert nem akarok megint bekerülni...

nincs időm sportolni, rengeteget kell tanulnom :\

már elfogyott egy 2 kilós dextróz, most vettem megint 2 kilót, szóval hagyjam abba akkor?

8x eszek egyébként naponta, csak már rosszul vagyok ettöl hogy reggel - este müzlit eszek. :\

másképp az a baj hogy egyáltalán nem híztam, csak mióta ezt "szedem".

2012. máj. 4. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor spéci eset a tied, szerintem inkább orvost kérdezz meg. Én tartom a magam véleményét.
2012. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha tápkiegekhez szertnél nyúlni, mert úgy érzed kórosan sovány vagy, akkor fehérje készítményt fogyassz. Például egy olyan készítmény ami több féle protein forrásból áll. Ajánlom a Stillmass complex-et, ami whey, kazein, és tojás proteinből áll. Természetesen ebbe ha beleteszed a detrózt, akkor már is készítettél magadnak egy úgynevezett standard tömegnövelőt.
2012. máj. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!